Wpis z mikrobloga

Naszło mnie znowu na #eu4 , jakie idee polecacie dla francuza? Nie ma jeszcze 1500, pierwsze wziąłem admi i quality, chodzi mi po głowie rewolucyjne imperium bo jeszcze tego nigdy nie grałem. Brytol spałowany, kastylia w sojuszu, mocny Austriak na rywalu. Full dlc ( )
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pentylion: na przyszłość na pewno nie quality. Quantity > offensive > przerwa > quality > reszta. Wojen nie wygrywa się jakością tylko ilością. Armie masz na tyle mocne, że te dodatkowe bonusy aż tak dużo na początku nie zmienią, za to dodatkowy manpower pozwoli na szybkie przejmowanie fortów i prowadzenie większej liczby wojen. Offensive, bo generałowie są generalnie ważniejsi od armii, które prowadzą. A co do gry Francją to wziąłbym diplo/influence
@kuljak: Nie wiem czemu ale jakoś nie rozumiem czemu wszyscy tak wysoko dają quantity, sam już trochę gram i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek wziął tę ideę, przecież tam poza +50% do manpowera nie ma jakiegoś wybitnie dobrego bonusu, jak dla mnie w zupełności wystarcza bonus +33% z arystokratycznych, który daje dodatkowo tańszą technologię i kilka innych przydatnych bonusów
francją mozna cokolwiek robić nawet bez ideii będzie koksic to najsilniejsze pańtwo.

Pod podbój europy to warto mieć dyplomatyczne+humanistyczne żeby mieć maksymalny bonus dla poprawy relacji więc szybsze spadanie nabijanego AE.

Administracyjne są zawsze dobre pod podbój chociaż ja osobiście lubię grać bez nich, zastępując czymkolwiek innym bo jak się ustawi focus na adm cały czas i piorytezuje doradcę administracyjnego to tych punktów i tak nie powinno zabraknąć a inne idee dają
@Jartien: arystokratyczne z niczym się nie łączą w ciekawy sposób a ilościowe mają dużo ciekawych polityk w połączeniu z innymi, szczególnie z handlowymi które się bardzo często bierze prędzej czy później, a w połączeniu z konomicznymi daja kolejne -10% kosztu devowania, itd. arystokratyczne są najsłabszymi wojskowymi ideami poza morskimi i są warte uwagi tylko dla hord i polski.
@SEBZER jakościowe nie ilościowe :p na 3 poszło Diplo ale chyba będzie i takt restart bo dostaje ciągle koalicje z którymi udaje mi się co raz trudniej wygrywać biorąc po jednej prowincji. Powinienem wcześniej wziąć Diplo i gdybym wcześniej ogarnął że teraz PU się dostaje za favory to miałbym już może ze Szkocja i kastylia a tak lipa