Wpis z mikrobloga

Neymar na 4 sezony PSG (w tym ten trwający) rozegrał zaledwie 64 mecze ligowe z 135 możliwych. To daje 47 % rozegranych meczów Ligue 1 podczas swojego pobytu. Oznacza to, że więcej nie grał, niż grał.

Neymar według wielu źródeł zarabia ponad 700 tysięcy euro tygodniówki. Nie wiem dokładnie ile zarabiał Neymar w Barcelonie, ale według źródeł znaczna część jego pensji składaja się z premii za wyniki. A takowe wówczas miał.

Dla Barcelony rozegrał w ciągu 4 sezonów 123 mecze w #laliga na 156 możliwych. To 79 % obecności w meczach ligowych. Na arenie międzynarodowej zdobył Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwo Świata. Dochodzą oczywiście 2 Mistrzostwa, 3 Puchary Króla, Superpuchar Hiszpanii. Konkurencją był Real, ale też Atletico czy Sevilla. W PSG na razie wygrał tylko rozgrywki dla farmerów, gdzie jego największa konkurencja to Rennes czy inna Marsylia.

Marketingowo czy się spłaca? Nie wiem, ale według mnie tacy "piłkarze" psują futbol.

#mecz #ligue1 #psg #ligamistrzow #niebieskiepaski #pilkanozna #takaprawda
Pobierz S.....y - Neymar na 4 sezony PSG (w tym ten trwający) rozegrał zaledwie 64 mecze ligo...
źródło: comment_1642958576RnIeTffeWJWYUw3m4dDnW6.jpg
  • 7
Niech ma. Kto szejkom zabroni. Nie każdy chce wymiatać przez całą karierę. Niektórzy chcą po prostu godnie żyć robiąc to co robią na tyle dobrze aby ten status utrzymać. W innej skali chyba każdy z nas wie o czym mówię. Czy jesteście albo robicie coś by być najlepszym w tym co daje Wam chleb? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sok_Mandarynkowy: mam wrażenie że od momentu przejścia do psg Neymar ma po prostu #!$%@? na piłkę nożną. Tak jak talent Ronaldo zniszczyły kontuzje, Ronaldinho brak profesjonalizmu, Adriano to nawet szkoda gadać tak Neymara niszczy moim zdaniem brak ambicji zero radości z gry. A szkoda bo można go nie lubić, na pewno #!$%@? jego symulowanie ale talentu nie można mu było odmówić. Jakkolwiek niedorzecznie to zabrzmi to trochę zmarnowana kariera i potencjał.