Wpis z mikrobloga

@Makak87:

To jeszcze nie jest komunizm.


To był bardziej komunizm niż to co jest obecnie w Chinach pod przywództwem partii komunistycznej. Poczytaj więcej o polityce gospodarczej II
  • Odpowiedz
To był bardziej komunizm niż to co jest obecnie w Chinach pod przywództwem partii komunistycznej. Poczytaj więcej o polityce gospodarczej II RP.


@timeofthe:
Znam bardzo dobrze. I znowu, porównujesz systemy gospodarcze krajów ktore dzieli nie 50 lat, ale 100. Inne uwarunkowania polityczne, ekonomiczne, geograficzne, fiskalne.

Dlatego próbował wcześniej rozmawiać z Polską by uderzyć
  • Odpowiedz
@Makak87:

Tak BTW jak sie ma ten Twój argument do mein kampf i roli ktora, od poczatku przeciez, byla nam przeznaczona?


Taki sam jak współpraca Hitlera ze Stalinem. Gra na czas. Jakby poszedł z Polską na ZSRR i tak by potem wziął się za Polskę bo taki miał plan utworzenia przestrzeni życiowej dla
  • Odpowiedz
Taki sam jak współpraca Hitlera ze Stalinem. Gra na czas. Jakby poszedł z Polską na ZSRR i tak by potem wziął się za Polskę bo taki miał plan utworzenia przestrzeni życiowej dla Niemiec..


Tyle ze Polacy mieli wiecej oleju w glowie i Hitlera wyslali na drzewo. Stalin udostepnial poligony i pchal w rece Adolfa surowce ktore pozwolily rozpoczac wojne z Francja. A pozniej ruszyc na wschod, o malo nie biorac Moskwy w
  • Odpowiedz
@timeofthe:

Do sowietów nie, do PRL tak. Liczby nie kłamią.


I tak BTW. Jesli chodzi o porownanie ofiar IIRP I PRL to poprosze o te liczby ktore nie klamia. Skoro tak rzucasz na pewniaka to musisz miec pod reka.
  • Odpowiedz
@Makak87:

Tyle ze Polacy mieli wiecej oleju w glowie i Hitlera wyslali na drzewo. Stalin udostepnial poligony i pchal w rece Adolfa surowce ktore pozwolily rozpoczac wojne z Francja. A pozniej ruszyc na wschod, o malo nie biorac Moskwy w 4 miesiace. Lejac do bakow dostarczone przez Rosjan paliwo i przetapiajac w hutach radzieckie zelazo. Slepym trzeba byc albo glupim zeby nie widziec roznicy.


Widzisz sam sobie odpowiedziałeś czemu Hitler najpierw dogadał się ze Stalinem i nie ruszył od razu na ZSRR. To że wykorzystał bogaty w surowce Związek Radziecki to tylko świadczy o tym że był mądrzejszy od Stalina, który sądził że atak tak szybko nie nastąpi i będzie szybszy od
  • Odpowiedz
@timeofthe

Widzisz sam sobie odpowiedziałeś czemu Hitler najpierw dogadał się ze Stalinem i nie ruszył od razu na ZSRR. To że wykorzystał bogaty w surowce Związek Radziecki to tylko świadczy o tym że był mądrzejszy od Stalina, który sądził że atak tak szybko nie nastąpi i będzie szybszy od Hitlera.

Aha, czyli Rosjanie do spolki z Hitlerem wywolali wojne, potem po tej wojnie tak nas odbudowywali ze zbankrutowalismy w niespelna 50 lat. I my im mamy byc za to wdzieczni? Wroce do pierwotnej, w dalszym ciagu aktualnej, tezy. Niech wypier#€%aja za Ural z tymi ich pomyslami na gosopodarke. Nikt ich tu nigdy nie chcial i NICZEGO IM NIE ZAWDZIECZAMY.

Podałem ci link do artykułu. Możesz sobie dodać wszystkie
  • Odpowiedz
@Makak87:

Aha, czyli Rosjanie do spolki z Hitlerem wywolali wojne, potem po tej wojnie tak nas odbudowywali ze zbankrutowalismy w niespelna 50 lat. I my im mamy byc za to wdzieczni? Wroce do pierwotnej, w dalszym ciagu aktualnej, tezy. Niech wypier#€%aja za Ural z tymi ich pomyslami na gosopodarke. Nikt ich tu nigdy nie chcial i NICZEGO IM NIE ZAWDZIECZAMY.


A czy ja bronie systemu PRLu czy po prostu twierdzę, że było lepiej żyć prostym ludziom niż w II RP? Ciągle próbujesz mi to wmówić. Nie mówię, że mamy być wdzięczni (teraz zaczynasz jakiś nowy temat). I nie zbankrutowalismy bo III RP jako spadkobierca PRL zreformował gospodarkę. I czemu za Ural? Jakieś hitleryzmy się odzywają w głowie? ( ͡°
  • Odpowiedz
@timeofthe

A czy ja bronie systemu PRLu czy po prostu twierdzę, że było lepiej niż w II RP? Ciągle próbujesz mi to wmówić. Nie mówię, że mamy być wdzięczni (teraz zaczynasz jakiś nowy temat).


Ty mi wmawiasz ze byl to system dobry. Nie, byl to system katastrofalny, zbrodniczy, narzucony nam przemoca przez obcych. Ktory na koniec zbankrutowal. Przypominam Twoja wypowiedz z poczatkow dyskusji:
  • Odpowiedz
@Makak87:

Serio, te najwieksze przedsiebiorstwa zbudowalibysmy sobie sami. Nie potrzeba bylo do tego PRLu.


To zostało napisane trochę ironicznie bo ty napisałeś że sami sobie poradzimy i g---o warta była ich pomoc - krótko mówiąc. III RP się jakoś nie wykazała. No to napisałem fakt że największe przedsiębiorstwa powstały za PRL a największe z nich KGHM jest dziś bardzo ważne dla Polski. No to mamy 100% możliwości i niezależność więc to trochę wstyd że nic wielkiego nie osiągnięto, nie? Jak tam fabryka maseczek? Juz powstała? Porownujesz kraje który zawsze sobie lepiej radziły niż Polska. Może taki nasz urok. W ile odbudowano taką rotundę w Warszawie? Niedawno ja rozebrali i zobacz ile zakładano budowę a ile trwała ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nie wiem, te twoje wypowiedzi
  • Odpowiedz