Wpis z mikrobloga

@Makak87:

Specjalnie dla ciebie: najważniejsze strajki PRL plus stan wojenny: 131 ofiar, doliczając straty władz ~170

II RP: 1932-1937: 1932 r. – 141 zabitych, 1933 r. – 145 zabitych, 1934 r. – 118 zabitych, 1935 r. – 143 zabitych, 1936 r. – 157 zabitych, 1937 r. – 114 zabitych, w tym 44 podczas tłumienia powszechnego strajku chłopskiego2. Razem 818 osób.
  • Odpowiedz
@timeofthe: to znaczy w czym miałeś rację co wynika z tego wykresu?
Bo na moje to wynika z niego tyle że po 45 latach PRLu i "przyjaźni Polsko-radzieckiej" byliśmy w stosunku do USA w takiej samej ciemnej dupie jak po rządach sanacji w 1939.

Chyba że coś źle interpretuje( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit. Chyba że chodzi o te 2% rozwoju w stosunku 1989 roku do 1939?
  • Odpowiedz
@Heroina340: no jakiś procent jest na korzyść PRL. Nie mam zamiaru bronić tego systemu po prostu stwierdziłem fakt, że prostym ludziom żyło się za komuny lepiej niż w II RP nawet jeśli przyjmując, że oba kraje były w dupie w porównaniu z zachodem.
  • Odpowiedz
@timeofthe: tzn rozumiem chyba co chcesz powiedzieć, sam nie mialbym najmniejszego zamiaru "umierać za sanacje" bo była ona wybitnie c-----a( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak PRL nie był lepszy xd. Ale dla mnie II RP miała gorzej pod tym względem że odziedziczyła tereny które trzej zaborcy traktowali jak kolonie, Polaków jak obywateli drugiej kategorii w swoich państwach, do tego przez 3 lata po odzyskaniu niepodległości miała jeszcze
  • Odpowiedz