Wpis z mikrobloga

#bitcoin

Niech ten kurs wreszcie spadnie bo chcę kupić 1 btc i zostać kiedyś milionerem. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego to jest już warte 500 $ ?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego to jest już warte 500


@kotobut: Trudność sieci wzrosła w przeciągu pół roku 100 razy, ceny koparek nie spadły stukrotnie, ich moce stukrotnie nie wzrosły. Żeby to zbilansować w górę musiała iść cena BTC. Na mój prosty, chłopski algorytm cena za jedną monetę powinna być w okolicach ~$1k, żeby cały interes nadal mógł się kręcić.
  • Odpowiedz
@Colek: hmm czyli możliwość że to bańka i że spadnie jest mała ? I kupować tak czy siak ? To tak sobie myślę co to dopiero będzie jak Japonia i Indie się dołączą...
  • Odpowiedz
@majas: Najśmieszniejsze jest to ze kiedyś miałem kupić ok 10 btc jako inwestycja jak były <400 zł ale w ostatnim momencie pomyślałem że to jednak głupi pomysł bo za duże ryzyko. i teraz mi po prostu żal trochę kupować nawet 1 btc :( Znając moje szczęście to kupie i wartość jebnie.
  • Odpowiedz
@GlenPL:wiem o tym, mogłem być bardziej precyzyjny

@waruiny: ale to algorytm trudności ustala podaż a nie górnicy. Jak będzei miliard razy tyle górników co teraz to po prostu trudność skoczy odpowiednio i podaż dalej będzie taka sama.
  • Odpowiedz