Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakie buty polecacie na siłownię? Obecnie używam dość twardych butów do biegania, ale przy większych ciężarach nie czuję stabilności (szczególnie przy wiosłowaniu). Niby można zdjąć buty, ale to niehigieniczne, a poza tym nie po to noszę buty na siłownię żeby je ściągać.

Miałem kiedyś powerlifty kupione na jakiejś mega promce, ale trochę się rozciągnęły i przestałem używać. W sumie już nie pamiętam jak się w nich ćwiczyło. Rozważam zakup halówek, tyle że raczej nie oddychają za dobrze bo zazwyczaj są zrobione ze skóry bez żadnej wentylacji.

Na bieżni nie biegam, jak już to rowerek stacjonarny.

#mikrokoksy #silownia
Paczekwmasle - Jakie buty polecacie na siłownię? Obecnie używam dość twardych butów d...

źródło: comment_1642865964NwY2fsexSS3CGm3nAyDPDs.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Niby można zdjąć buty, ale to niehigieniczne


@Paczek_w_masle: xDDD a co ktoś liże podłogę na siłowni?

powerlifty i każde inne buty z podbiciem to są buty do dwuboju olimpijskiego i w skrajnych przypadkach do przysiadów, a nie do casualowego ćwiczenia na siłowni, wiosłowanie z podniciem to takie troche strzelanie w stope, lepiej zdjąć buty

najbardziej uniwersalnymi butami na siłownie są wszelkie buty do crossfitu, jakieś nike metcon czy reebok nano

ewentualnie
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Bierz buty z płaską podeszwą, więc trampy albo Vansy będą lux.

Jeśli chcesz bawić się w przysiady i wcześniej nigdy tego nie robiłeś (to zapewne masz słabą mobilność w stawie skokowym / biodrach), tutaj mega polecam, żebyś zainwestował w Powerlifty. Sam przez lata nie robiłem przysiadów, bo się ich po prostu wstydziłem i czułem się, że jestem kaleką pod względem mobilnosci do tego ćwiczenia.

W okresie kwarantanny trenowałem z ziomkiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeśli chcesz bawić się w przysiady i wcześniej nigdy tego nie robiłeś


@Yakooo: przysiad to nie problem. Tzn teraz miałem trochę przerwy, ale wcześniej przy 90 kg nie czułem się zbyt pewnie w butach biegowych. Największy problem to ćwiczenia na ugiętych kolanach. Wtedy brakuje mi płaskiej podeszwy. Stąd pomysł na halówki.
  • Odpowiedz