Wpis z mikrobloga

Mam misję zbudowania dzieciakom "retro konsoli" w stylu starych salonów gier - hardware całe już mam, teraz kwestia softu.


No soft to tez się znajdzie bez problemu - choćby recalbox - no ale poległem na szukaniu jakiegoś jednego zgrupowanego wielopaka plików .rom z wszelkich konsol 8bit, 16bit mame itp zabytków, by było co na tym odpalać. Nie będę jak łoś wygrzebywał plik po pliku z jakichś niszowych forumów itp (i każdy testował, czy raczy na np recalboxie zadziałać)

Nie ma ktoś czegoś gotowego? Jeden zip z wszystkim klasycznym, albo i więcej, (sprawdzony do jakiegoś emulatoro-systemu) i gotowe wszystko w jednym?
#retrogaming #konsole #emulacja #romy #recalbox
  • 6
a może malinka? RetroPie, tylko romy trzeba pozyskać.


@kolegamichaua: nosz kurdfaaa a o czym ja tu piszę?
rPi 3 i 4 też leży, choć wolałbym nie używać - bo x86 znacznie potężniejszy i znacznie żwawo to startuje i działa (na ile odpaliłem recalbox na ssd i te startowe romy które tam są zintegrowane), w porównaniu do rPI - gdzie (re)start jest dłuuuugi a przełączanie się - też "takie se"
Ile te dzieciaki mają lat? Ja mam arcadebox gdzie wgrałem jakieś 200 gier i moje dzieciaki i tak grają może w 5 gier z tego. Nie liczy się ilość tylko jakoś lepiej znaleźć jakieś listy typu 50 best snes games i je ściągnąć niż mieć 1000 gier których nigdy nie włączysz. Możesz też wejść na strony które oferują Romy posortować po tych najczęściej ściąganych i je ściągnąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bit1: 10,,10, 16. I mają już kolekcje oryginalnych starych konsol , c64, itd. Przechodzą mario i legendsofzelda na każdej platformie gdzie była. W piwnicy pinball machine. Itd
Nie wiem w co będą grać, ważne że na 2 osoby i że mają na to korbę to niech się dobrze bawią