Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews: a skąd bedziesz wiedzieć gdzie maszyna ma zacząć pisać? Każdą literę zaczyna się inaczej, jedną od góry, inną od dołu. Jak podasz maszynie punkt XY rozpoczęcia to nic jej to nie mówi. Musisz mieć jakiś wirtualny skan strony żeby maszyna mogła się dopasować względem innych elementów a to już kupa dłubania, nie jakieś proste silniczki XY
@lukaszw_: nie ogarniesz tego za 12 tys, chyba że jesteś wybitnym matematykiem od geometrii przestrzeni i macierzy.. :-)

na tej planecie chyba tylko japońcy mogliby takie coś stworzyć.. np. tutaj jest podobna macierz.. ale tylko do poszczególnych znaków https://www.wykop.pl/link/2434917/nietypowa-japonska-maszyna-do-pisania/

paradoksalnie księgowi i muzycy daliby Ci te 12 tysiaków, ale pytanie co jakby sprzęt wymagał ciągłych poprawek, co do dokładności x,y vs mechanika i przełożenie na kod z arduino.. ? albo nowe
@ewolucja_myszowatych: właśnie nie, nie zaczynałbym tematu to rozwiązali kontrukturzy maszyn do pisania lata temu.. liczy się TYLKO ciąg znaków od punktu startowego, ktory ustawiasz ręcznie po prostu..

to nie jest dużo roboty.. stąd masz gotowe formularze wczesniej opracowane, zadnych skanów..

technika że skan ->wydruk (nadruk)-> skan->wydruk2 etc to pewna utrata jakości
do tego wszystkie współczesne pliki wydruku "obejmują całą stronę" a nie ciąg znaków jak nie było skanerów w latach 90tych
nie ogarniesz tego za 12 tys, chyba że jesteś wybitnym matematykiem od geometrii przestrzeni i macierzy


@nutka-instrumentalnews: Jestem, mam doktorat z dziedziny informatyka z zakresu przetwarzania obrazów.
Nie wiem za to po co Ci geometria przestrzenna, bo cały problem dotyczy zwykłej płaszczyzny euklidesowej. Zresztą chciałeś interfejs USB do istniejącego urządzenia i tego się ta oferta tyczyła.
@nutka-instrumentalnews: wracając do zdjęcia z samej góry wpisu, to co tam wstawiłaś to 2 silniki krokowe, które można wykorzystać na właśnie arduino i to będzie w zasadzie dokładnie to samo, co laserowa wycinarka, którą robiłem na studiach. Dokładność tego, co będzie drukowane będzie zależeć od minimalnego obrotu silnika krokowego. Używając czegoś lepszego niż arduino (a może nawet któreś arduino sobie z tym poradzi), jako wzorzec co ma drukować można użyć grafiki
@lukaszw_: no nie wiem czy to takie hop.. np. maszyny do pisania z Japonii gdzie mają setki takich znaków, wcale nie są proste, tak samo dla muzyków te znaki

- Masz zbiór nieograniczony znaków i musisz go umieścić na ograniczonej przestrzeni x,y kartki a4, bez jej skanowania

(i tutaj jest zwykła przestrzeń euklidesowa zgoda, nawet zwykła funkcja)

- Ale sam zapis (zachowany w pamięci czy to mechanicznej, czy komputerowej tej skrzynki
@nutka-instrumentalnews: Człowieku, tym mi tu z Japońską maszyną do pisania nie wyskakuj.
Chciałeś interfejs USB do maszyny MAX CADLINER CD-500, bo taką wstawiłeś na zdjęciu. Urządzenie już kupiłem na Ebay za 499$ + 199$ wysyłka, więc wisisz już mi prawie 2800zł. Będzie działać, tak jak chciałeś - wciskasz A - to pisze A. O żadnych japońskich znakach nie było mowy.
@lukaszw_: szkoda to przepłaciłeś bo skriber można prawie za darmo dostać już PL za stówkę :-) https://archiwum.allegro.pl/oferta/ploter-mutoh-scriber-et1000-pismo-techniczne-i7931883943.html

i po pierwsze 1. nie da się zrobić oprogramowania do tego w pełni kompatybilnego, producent to zastrzegł
2. trzeba użyć 4-poziomowa karta pamięci flash Engesch
3. procesor wewnętrz nie da rady

ET202 to maszyna do pisania o wysokiej dokładności, która wykorzystuje sterowany programowo procesor 64180 do kreślenia znaków. Posiada interaktywną funkcję edycji i
@nutka-instrumentalnews: człowieku w Twoich wpisach na wypoku widać wyraźnie, że masz braki w podstawach fizyki. Dlatego wydaje Ci się, że wyszukujesz nierozwiązane zagadki ze świata nauki podczas gdy tak naprawdę zagadnienia wokół których krążysz to zagadnienia doskonale znane przeciętnemu człowiekowi. Ponadto przez to, że nie potrafisz się wysłowić nie masz możliwości uzyskać odpowiedzi na stawiane kwestie - nikt nie rozumie o jakim Ty zagadnieniu piszesz a Ty masz wrażenie, że nikt
@Ardeo: profil jak każdego entp to norma..

nie mogę otworzyć Twojego obrazu trzeba się zalogowac, etc pewne chodzi o zwykła frezarkę

w tym co ja piszę sprawa jest trudniejsza, bo to jednocześnie jak sam pisałes (jeszcze doczytam te matematyczne formuły, ale mnie wiecej łapiesz o co chodzi) te matematyczne formyły (algorytm musi uwzględniać przeniesienie wszelkich możliwych nieskończonych znaków w dowolnym miejscu i zapisanie tego, lub odczytanie) z mechanicznym układem..

Różnice i