Wpis z mikrobloga

dzień dobry. mam w domu komputer należący do mamy, którego nie mogę z pewnych względów modyfikować.
lata temu zrobiłem na nim aktualizacje do windows 10 ale z uwagi na dysk hdd i ilosc gówna która w tym systemie zostala w ostatnich latach dodana i domyslnie sie uruchamia na starcie i zatyka ram, chciałbym w nim zejsc z systemem na windows 7 który był tam domyślnie. czy moge uzyc do aktywacji klucza który odczytam z systemu? czy bawic sie w debloat?
#kiciochpyta #windows10 #pcmasterrace
  • 23
@memifazi ale nie zrobisz downgrade systemu może jakiś punkt przywracania ale i tak wątpię. Po takiej operacji nawet jak to wyjdzie to będzie kupa straszna. Kup ssd dysk sklonuj system będzie lepiej niż teraz na bank
@memifazi XD no to nie mam rozwiązania dla ciebie. Bo jak to start PC z małą ilością ramu z dyskiem HDD który pewnie już wolny jest to zmiana systemu tu nic ci nie zrobi. Jak masz tam mniej niż 4GB ramu to to lipa i tak. Windows 7 tu nie zrobi super PC. Świeży system coś tam poprawi ale jak sprzęt słaby to i tak lipa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solitary_Man: stary? Do normalnego korzystania 7 dalej działa bez problemu, do tego aktualizacje też można mieć dalej.
Na hdd to będzie działać 7 całkiem ok.
Kwestia ramu i procka, ale jak jest te 4gb ramu to będzie git.
Sam do tej pory używam 7 i wszystko mi działa.
@memifazi:
@dizel81 @Solitary_Man ja na tablecie na którym jest atom i pamięć flash mam windows 8.1 i działa spoko z internetem. Natomiast 10 jest na nim wyraźnie wolniejszy, stąd sugestia że na słabym sprzęcie nie używać 10. Poza tematem: ja też na swoim pc mam windows 7.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memifazi: siódemka miała klucz normalnie na naklejce, jak masz zaszyty w BIOSie to od 8 w górę i na nim 7 nie postawisz.
SSD za 8 dych i po sprawie, a jak nie możesz tego kompa modyfikować to weź jej kup poleasingówkę za 3-4 stówy i tam wsadź SSD, bo HDD na system w 2022r to trochę bezsens :P
ja na tablecie na którym jest atom i pamięć flash mam windows 8.1 i działa spoko z internetem


@memifazi: Miałem taki tablet i dlatego ci nie wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że "działa spoko z internetem" = udaje mu się załadować Onet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memifazi: co do klucza to tylko naklejka, do 7 w biosie się nie zapisywał.
Znowu jak użyłeś klucza z 7 do 10 to ten klucz się konwertował i w 10 był inny niż w 7, nie wiem być może to z czasem zmienili ale nie interesowałem się także może być problem z aktywacją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memifazi: to wyczaj na spokojnie coś po taniości (np jakiegoś Della SFF z i5 powiedzmy 4gen, czasem kupisz za grosze np bez dysku i RAMu ale z systemem), ogarnij i daj jej na jakąś okazję ;) ja zawsze rodzicom składałem kompy ze zdobycznych części i w sumie zły ten piec nie jest.