Wpis z mikrobloga

Wypowiedź kogoś z Turcji. "Wszystkie nakazy są usuwane, zaszczepieni są wściekli, nie z powodu problemów zdrowotnych, ale dlatego, że utracili swoje przywileje. Tak więc w moim kraju wszystkie nakazy zostały usunięte w zeszłym tygodniu. Widzę, że prawie wszyscy zaszczepieni są wściekli. Nie dlatego, że czują się oszukani, nie dlatego, że martwią się o swoje zdrowie. Są wściekli, bo przez kilka miesięcy mogli być „elitą”. I gówniana szpryca im to umożliwiła. Większość wzięła szczepionkę tylko do podróży, do kawiarni, do kina, na siłownię, do centrum handlowego. Za bardzo się bali, żeby o coś walczyć. Zdecydowali się odegrać elitarną rolę, na jaką pozwolił im rząd, w zamian za ich charakter, zdolność myślenia i decydowania o sobie, swoim ciele i, co najważniejsze, za zdrowie. Są wściekli, bo te przywileje są teraz odebrane. Jak mogą udać się do tych samych miejsc, w których dozwolone są osoby nieszczepione? Specjalnie wzięli szpryce po to! Obiecano im to. Nie troszczą się o swoje zdrowie, chcą z powrotem czuć się kimś lepszym. Ach! W jakim czasie żyjemy.
#koronawirus
  • 11
Ja tam jestem zaszczepiony po to żeby nie zachorować a nie dla jakichś przywilejów i bardzo chcę by już wszystko było normalnie.


@DerMitteleuropaer: jak tam, sylwestra w Austrii normalnie spędziłeś? Pamiętam jak pisałeś w październiku, a może listopadzie(?), że w Austrii wygraliście z koronawirusem?