Wpis z mikrobloga

Aktualne zachorowania 11-17 stycznia 2022:

56,2% !!! = Zaszczepieni w pełni oraz po boosterach
43,8% = Zaszczepieni mniej niż 14 dni temu, zaszczepieni nie w pełni oraz nieszczepieni

Źródło to oczywiście oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia.

Porównując tydzień do tygodnia, to udział zaszczepionych w zachorowaniach rośnie (poprzednio było to 52,4%).
Porównując z dnia na dzień też udział zaszczepionych rośnie: biorąc pod uwagę ostatni zaraportowany dzień 17 stycznia było to już 57,3%

Czyżby nadchodziła pandemia zaszczepionych?

To jak ta zapowiadana segregacja sanitarna powinna teraz wyglądać by zatrzymać zachorowania? Jakiś "odwrotny" paszport? Nakładamy limity na zaszczepionych, bo to oni odpowiadają teraz bardziej za roznoszenie zarazy, niż nieszczepieni, a zwłaszcza ozdrowieńcy bez certyfikatu, którzy niewiele chorują?

#koronawirus #zdrowie #covid19 #covid19stats #polska
  • 12
@covid_duck: 1. Omicron serio się lepiej rozchodzi wśród osób zaszczepionych
2. W ostatnich tygodniach osobom zaszczepionym przeprowadza się znacząco więcej testów (chyba do końca października/listopada robiło się im % mniej testów niż wynikałoby to z udziale w populacji)
Jest jakieś inne wyjaśnienie niż jedno z tych?
@ste3:

1. Do tej pory szczepienia zawsze były robione po to, żeby nie doszło do zarażenia i roznoszenia choroby.

1a) Jeszcze rok temu cała narracja mówila, że ze szczepieniem covidowym będzie tak samo - czyli że zaszczepieni nie będą chorowali i zarażali, dzięki temu zatrzymamy pandemię powszechnym szczepieniem. Rozliczajmy naszych mędrców z tych obietnic.

2. Skoro szczepionka nie chroni przed zakażeniem, to po co cały ten cyrk z certyfikatami covidowymi? Przecież
@KerimChan wskazałem tylko jak jest, a nie jak głoszą szury czy rząd. Szczepionka ma za zadanie pomóc ciężkie przejście choroby. Tyle. Twoje liczy na to samo wskazują.
jeszcze sobie zerknij na statystyki zgonów


@durielek2: Widziałem.
Z obiecanych "100% ochrony przed hospitalizacją i zgonem" (tak tak, medialnie i formalnie obiecywali 100% ochrony przed zgonem) zrobiło się tak, że aż 25% zgonów covidowych to osoby w pełni zaszczepione lub wyboostowane.
OK, niechby stanowili ten 1-2%, ale 25%? !!!
@durielek2: Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie jestem przeciwnikiem szczepienia - kto chce i uważa, że szczepienie mu pomoże, niech się szczepi nawet i co kwartał. Jego wybór.

Ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkiej segregacji sanitarnej, restrykcji, obostrzeń opartych na podziale szczepieni/nieszczepieni. I jeszcze większym przeciwnikiem nacisków i presji na szczepienia

Jestem też przeciwnikiem manipulacji i kłamstw, z którymi mamy do czynienia, np. bezpodstawne twierdzenie na początku szczepień, że szczepienia ograniczą