Wpis z mikrobloga

Stoimy u progu wojny na Ukrainie, w najgorszym scenariuszu, atak na teren prawie całego kraju. To na pewno spowoduje kryzys humanitarny i pewnie falę uchodźców wojennych na teren Polski. Czy państwo Polskie w jakikolwiek sposób przygotowuje się do tych wydarzeń czy tradycyjnie gównolit i karton. Nie wiem, choć się domyślam.
#ukraina
  • 48
  • Odpowiedz
@123sl ja myślę, że w przypadku wojny to nie będzie wyglądało jak migracja zarobkowa tylko raczej i skala w krótkim okresie czasu będzie bardzo duża, to nie jest kwestia ekonomiczna tylko potencjalna katastrofa humanitarna na granicy
  • Odpowiedz
@Majonezowy_Baron: W Polsce PGNiG podnosi ceny gazu 500% i potrzebuje jednocześnie dofinansowania na poziomie 30 mld PLN. W Polsce rozwiązaniem smogu jest przechodzenie na gaz poprzez dotowanie nowych instalacji. PGNiG obudziło sie dopiero teraz, że nie ma kasy na nowe przyłącza. Przecież kto mógł sie spodziewać, że dofinansowanie do pieców gazowych może spowodować zwiększone zapotrzebowanie na przyłącza gazowe? Ha, tfu..... sraka z dykty na każdym kroku. Jak za Gierka. Bedziemy
  • Odpowiedz