Wpis z mikrobloga

Mam wszystkie sprzęty podpięte do jednego routera po WiFI

Czy jak go podmienię na inny router, a ustawię takie samo SSID sieci i hasło, to wszystkie urządzenia się z nim połączą z automatu?

Czy będę musiał wszystko ręcznie parować na nowo?

Mam np włączniki rolet w ścianach i szkoda byłoby mi to wyciągać, a obecny router zaczyna mieć problemy

#pytaniedoeksperta #router #tplink #sieci
  • 5
@k__d będzie działać o ile nie zmienisz rodzaju protokołu zabezpieczającego (np. nie wszystkie sprzęty obsługują WPA3 a jedynie WPA i WPA2).
Generalnie zmieniaj bez obaw, bo nawet jak coś nie zadziała to kwestia dostosowania ustawień w routerze i powinno być ok. Ale pewnie zadziała bez problemu.
@wykop_hejter: @Bleck: Ok, dzięki

Może coś polecacie na duże mieszkanie 95m2 z grubymi ścianami? Teraz w krańcowych miejscach zasięg jest taki sobie i ostatnio często internet się zrywa. Mam router od ISP + TP-Link TD-W8980, ale coś z tym ostatnim chyba jest nie tak, bo czasami potrafi obciąć prędkość o połowę, a reset załatwia sprawę.

No i czasami wybija sprzęty z wifi. Co teraz jest na topie za 200- 300
Może coś polecacie na duże mieszkanie 95m2 z grubymi ścianami? Teraz w krańcowych miejscach zasięg jest taki sobie i ostatnio często internet się zrywa. Mam router od ISP + TP-Link TD-W8980, ale coś z tym ostatnim chyba jest nie tak, bo czasami potrafi obciąć prędkość o połowę, a reset załatwia sprawę.


@k__d: Access Point od np Ubiquiti i montaż na suficie