Wpis z mikrobloga

Tak szczerze to co wam daje plucie na ludzi grajacych na innej konsoli jak wy? To jakies tlumaczenie przed soba 'dobrze zrobilem, ze kupilem xboxa/ps5 a nie ta druga'? W ogole nie rozumiem o co mialby miec bol dupy ktos majacy ps5, bo xbox wykupil blizza, przeciez wiekszosc osob z ps5 ma pcta. Tak samo nie rozumiem o co spinaja sie ludzie z ps5 jezeli chodzi o temat exow na iksie i ich braku... Koniec koncow jestesmy jedna spolecznoscia - graczy i powinnismy sie cieszyc, ze drugi 'oboz' sie zbroi, bo to znaczy, ze konkurencja dziala i obie konsole beda o nas - graczy - zabiegac.

Widze, ze w ludziach jest silna potrzeba przynaleznosci do jakiejs bojowki, grupy gdzie bedzie mogla z pobratymcami atakowac inny oboz. To tak jak w polityce, ludzie rzucaja tylko PO i PiS, czy w sprawach swiatopogladowych jest tylko 'my i wy'. Dziel i rzadz pelna geba.

a najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze niektorzy rzucajac jadem na prawo i lewo mysla, ze ich glos ma jakiekolwiek znaczenie xd wielcy wojownicy danej konsoli :D

#xbox #ps5 #gry
  • 36
@ethics: no wlasnie mnie to rozwala. Sam mam ps5 dla exow, ale na pc mam xbos passa :D i do glowy mi nie przyszlo, zeby jechac po ludziach z inna konsola. Zreszta, kiedys za czasow ps3 bylo powszechne wybieranie konsoli tylko ze wzgledu na pada, bo niektorym nie lezal dualshock a niektorym ten od iksa, ale nikt po sobie nie jechal, ze 'HAHA ale gonwo konsole wybrales'...
@czuczupikczu: niektorzy na smiesznym portalu chca udowadniac swoja wyższosc nad innymi poprzez posiadanie innego plastiku. Normalni ludzie blokują takie osoby i nie czytają tych głupot albo po prostu nie zajmują tym głowy. Dzieciaki jak chcą na siebie krzyczeć to proszę bardzo - ale to pokazuje tylko jak pusto mają w głowie i w jakich #!$%@? czasach zyjemy, ze jestesmy w stanie wyzywac sie przez posiadanie innego sprzętu. To istniało zawsze i
przeciez wiekszosc osob z ps5 ma pcta.


@czuczupikczu: instytut danych z dupy albo dowód anegdotyczny.

Koniec koncow jestesmy jedna spolecznoscia - graczy i powinnismy sie cieszyc, ze drugi 'oboz' sie zbroi,


Fajnie jak MS się zbroił, gdy kupował w ostatnich latach studia takie jak Ninja Theory, Double Fine Productions czy Obsidiana. Są tam utalentowani ludzie, dobrze widzieć, że dostaną większe budżety i opiekę MS.

Zajebiste ruchy MS i wymierna korzyść dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczupikczu: ja kupiłem XSX, ze względu na game passa, ale PS5 też bym chciał ze względu na parę exów, może od kogoś kiedyś pożyczę albo się wymienię ¯\_(ツ)_/¯
@czuczupikczu: xboxiarze od jakichś 10 lat byli poniżani i gorsi, więc teraz - gdy każdy już dawno wyrósł z jakichkolwiek wojenek - oni przechodzą do kontrataku. Można ich porównać do dzieciaków co żyli w biedzie, a po kilkunastu latach jak poszli do pracy i mogą sobie pozwolić na lepsze życie, to wracają i się tym chwalą, tylko, że... nikogo to już nie interesuje, bo ci bardziej zamożni i lepsi (gracze ps5)
@Theos:

instytut danych z dupy albo dowód anegdotyczny.


Nie powiem, ze nie. To po prostu obserwacja po ludziach, ktorych znam i tyle :) moze byc zupelnie inaczej, to fakt.

Ale jaka korzyść jest dla gracza, że niezależne duże wydawnictwo (nie pojedyncze studio, wydawca z kapitalizacją 70 mld), które wydaje multiplatformy, dołącza pod skrzydła tzw. system holdera?


Poki co to korzysc jaka widze to taka, ze jest szansa na lepsze produkty. Od
@siadaj_Kulson: dojrzale podejscie. Polecam sprobowac zagrac np. w wiedzmina na ps i moze odkryjesz to co ja - takie gry sa stworzone pod konsole. Wygodnie rozsiasc sie na kanapie i pykac. Kiedys mialem podejscie, ze konsola = fifa i mortal. Pozniej zmienilem zdanie, bo wlasnie wiesiek czy rdr2 to idealne gry pod konsole.

Obecnie mam podejscie, ze w gry online gram na pc i moze jakis procent singli a cala reszta
Poki co to korzysc jaka widze to taka, ze jest szansa na lepsze produkty.


@czuczupikczu: no właśnie, jest szansa. Może być albo nie może być. Potencjalna korzyść to zagadka, a strata jest widoczna od razu, bo zabiera multiplatformowość niezależnemu wydawnictwu, nie pojedynczemu studiu. Mnie nie interesuje COD, ale gra w to wuchta wiary. Crash Trilogy, Crash 4, Spyro Trilogy, CTR, THPS1+2 wychodziły na dwie platformy, na których nie ma gamepassa. To
@Theos: widzisz, moze nie jestem 'odpowiednia' osoba do takiej dyskusji, bo mnie cody srednio interesuja. W fpsy i tak gram na pc. Bardziej skupiam sie na wowie i diablo. Generalnie na produktach Blizzarda a nie acti. I tutaj sam fakt, ze jest szansa to dla mnie baaardzo duzo. Obecny stan Acti-Blizz pokazal tylko jedno - ta firma sie pogubila, nie potrafi sklecic kolejnego hitu, nie robi juz gier dla graczy z
@czuczupikczu

Sam mam ps5 dla exow, ale na pc mam xbos passa :D i do glowy mi nie przyszlo, zeby jechac po ludziach z inna konsola

Mam dokładnie taki sam setup i mózg mi rapuje jak widzę po kilka wpisów na godzinę ludzi którzy marszczą freda bo "sony teraz upadnie" albo bardziej hardkorowe wyrzygi które podsumować można mniej więcej "nienawidzę sony i ich użytkowników" xD I dalej do ludzi nie dociera, że
@desixx

takie posty pokazują jak wyprane głowy mają niektóre osoby.

A co pakazuje 99% postów na tym tagu z ostatnich 24h? xD Bo IMO to jednak pokazują mega zacietrzewienie i gwóźdź w głowie po stronie kilkunastu userow x'a - oczywiście to kilkanaście toksycznych przypadków, nie chce generalizowac jak @Exxan, ale jednak. ¯_(ツ)_/¯
@greven: a najlepsze jest to, ze jakby ziscil sie mokry sen takich ludzi to by zobaczyli jak monopol dalby im w kosc i ceny gier/konsoli oraz passow skoczylaby tak, ze niejednego nie byloby juz stac na granie na konsoli :D nie mowiac juz o spadajacej jakosci tytulow...
@Theos: widzisz, moze nie jestem 'odpowiednia' osoba do takiej dyskusji, bo mnie cody srednio interesuja.


@czuczupikczu: COD-y to rok w rok top5 najlepiej sprzedających się gier. Mnie też nie interesują, ale są wielkie dla branży.

Doceniam kulturalną dyskusję z Tobą, ale jak patrzysz na to tylko z jednej perspektywy i to wąskiej, no to słabo stwierdzać, że generalnie powinniśmy się cieszyć z takiego zbrojenia. A takie stwierdzenie jest ważnym przesłaniem
@Theos

jak ktoś mówi, że "Sony upadnie" (nawet cytując brzmi to abstrakcyjnie), to patrzy na rynek ogólnie.

Raczej patrzy przez oczy fanboja który liczy na ten upadek. Ja w tym widzę raczej nadzieję na to, że Sony stanie się bardziej prokonsumenckie i bardziej agresywne na rynku gier. Konkurencja to dobra rzecz, martwi mnie tylko to, że MS póki co nie konkuruje jakością tytułów tylko szastaniem hajsem i parciem do tego aby jak