Wpis z mikrobloga

Byłem ciekaw jak to się gra na niższych dywizjach więc wziąłem konto od kumpla które w zeszłym sezonie było silver 4 i w pare dni wbiłem golda. Wszystkie gry był grane na ADC.

Po pierwszej grze wbilo mnie do irona 1, po 10 placementach skończyłem w bronzie 1. Po 27 grach wylądowałem w goldzie, w międzyczasie mnie przerzuciło z silvera 4 do silvera 2, a z silvera 1 do golda 4 z pominięciem seri promocyjnej. Winratio ogólnie przez większość czasu koło 80% ale na końcówce miałem trochę pecha i trafiły mi się afki/trolle za które dostałem LP loss mitigated ale obniżyło mi to trochę winrate.

Ja jestem tylko skromną platyną i jest tu wiele graczy na tym tagu lepszych ode mnie ale moje obserwacje z niższego elo są takie: jeśli chodzi o mechaniki to wiele ludzi gra naprawdę spoko, powiedziałbym nawet że nie odstają ode mnie. Jeśli chodzi o macro i zrozumienie gry to miałem wrażenie że gramy w inną grę xD

Jako, że grałem ADC to powiem co najbardziej #!$%@?ło mnie w supportach na tym poziomie:
- calkowita nieznajomość matchupów, miałem wrażenie że oni w ogólnie nie ogarniają co chcemy osiągnąć na lini, czy chcemy się tradować, czy all inować, pickują jakieś agresywne picki typu Pantheon po czym nawet nie pomagają mi pushować po lvl2 a jak wbijemy pierwsi to stoją mi kilometr za plecami xD
- jak sobie przyciągne falę i ustawię freeza to oni często sami mi go rozjębią jak grają z relictem bo rzucają się na canon minionia gdy ten ma full hpsów i biją go bez opamiętania zamiast lasthitować xD
- zostawianie na lini na low hps - klasyka klasyk w silverze, nie ogarniam czemu myślą że są użyteczni na 200hp i zamiast resetować to stoją mi za plecami nie oferując nic gdy zdążyli by 5 razy wrócić w międzyczasie, ja sobie z linią poradzę albo spinguje żeby mi pomóc ją scrashować w Ty się możesz restować type zamiast wywieszać dla przeciwnego junglera wielki baner "prosze mnie divovwać"
- zły timer recalli - kiedy widzą że ja resetuje to oni zostają na lini żeby rzucić pare skilli i popatrzyć się na miniony, a jak ja wróce na linie to oni się recallują xD
- przywiązanie jakaś niewidzialną kotwicą do środka lini, nie sprawdzają krzaków, nie szukają przeciwnych kontrol wardów, jak widać że enemy jungler jest na przeciwnej stronie mapy to idealny moment powardować cos w jego jungli gdy ja mam pusha ale nope
- przywiązanie niewidzialną linią do mnie, kiedy już nie ma tier 1 turretów i ja trzymam freeza na sidelanie pod naszą wieżą to oni zanim coś zrobić na mapie stoją przy mnie i tylko się patrzą jak farmię xD Przez to tylko dzielimy expa na czym ja tracę a w międzyczasie przeciwny bot schodzi więc reszta mapy gra 3 vs 5, ja doceniam lojalność supportów ale naprawdę nie potrzebuję asysty, poradzę sobie z minionami xD

Nie wiem czy dalej chce wam się to czytać bo na tym tagu są same challengery ale jak ktoś chce jakieś porady dla ADCków jak carrować w tym elo to napiszcie coś w komentarzach.

#leagueoflegends
Passer93 - Byłem ciekaw jak to się gra na niższych dywizjach więc wziąłem konto od ku...

źródło: comment_1642576862jNNjQb4nqQxtO0S9cLiLTE.jpg

Pobierz
  • 25
@Passer93:

jeśli chodzi o mechaniki to wiele ludzi gra naprawdę spoko, powiedziałbym nawet że nie odstają ode mnie. Jeśli chodzi o macro i zrozumienie gry to miałem wrażenie że gramy w inną grę xD


Nic dziwnego, lol ma kilkanaście lat, nowych graczy jest stosunkowo mało. Większość ludzi w tych silverach i goldach gra od bardzo wielu lat - więc mają jakieś tam umiejętności czysto mechaniczne. Pod każdym innym względem są #!$%@?
@Peeleejin: Jeśli chodzi o mechaniki to wejdź w opcje i:
1. zakładka Hotkeys -> (przewiń na sam dół) -> Bind auto atack move to left click
2. zakładka Game --> (przewiń na dół) -> Attack move on cursor
3. zakładka Hotkeys -> Abilities and Summoner Spells -> (przewiń na dół) -> Target champions only na jakiś boczny przycisk myszy.
Na samym dole zaznacz też "Treat champions only as a toggle"
4.
1. zakładka Hotkeys -> (przewiń na sam dół) -> Bind auto atack move to left click


@Passer93: to mam na A

3. zakładka Hotkeys -> Abilities and Summoner Spells -> (przewiń na dół) -> Target champions only na jakiś boczny przycisk myszy.

Na samym dole zaznacz też "Treat champions only as a toggle"


@Passer93: gram na sprzęcie dla dziadków scroll+ergonomiczny kształt to maksimum fancy myszka którą toleruje ( ͡°
@Peeleejin: Jeśli chodzi o teamfighty to ja zawsze staram się pamiętać o paru rzeczach:
- przed fightem zidentyfikać jakie umiejetności musze wyczekać zanim w ogóle to tego teamfightu dołącze, jeśli przeciwnicy je cały czas trzymają to trudno, zostaję poza rangem
- uważać na flanki jeśli nie widać wszystkich przeciwników
- robić dps-a najbliżeszmu targetowi, idealnie tylko jednego przeciwnika chcesz mieć w swoim zasięgu, jeśli masz w zasięgu 4 graczy to oni
przed fightem zidentyfikać jakie umiejetności musze wyczekać zanim w ogóle to tego teamfightu dołącze, jeśli przeciwnicy je cały czas trzymają to trudno, zostaję poza rangem


@Passer93: no to tu pewnie jest mój problem, bo w 5 na 10 gier mam wrażenie że moi teammate to by się cofali aż do fontanny albo pasywnie my fale wy fale i do jungli. Dlatego pewnie ezem mi tylko jako tako idzie bo mogę postrzelać
@Passer93: w ogole mam wrazenie, ze granie adc bez duo supporta to jakis masochizm :/

gram teraz tristana, bo nawet latwo da sie nia na 2lvlu zabic a przynajmniej spalic summonery. Aczkolwiek zdecydowana wiekszosc gier to dla mnie meczarnia jak moj support nie chce wspolpracowac, leci tylko po kille nie patrzac jakie mam hp czy cdki.
@czuczupikczu: No na lini często jest ciężko ale koniec końców przeciwny support jest porównywalnie #!$%@? więc to się wyrównuje xD Staram się zawsze dużo pingować, żeby widzieli co i kiedy chcę zrobić.
@Passer93: wlasnie ja mam wrazenie, ze przeciwny support jest zwykle bardziej ogarniety =.= bardziej dziala z duecie z adc, jakby zwykle to byl duo bot...

moim przeklenstwem jest to, ze nie potrafie przejsc na inna role. Probowalem suppa/mida, ale po prostu pula postaci mi tak lezy na adc, ze nie potrafie grac innych rol a z drugiej strony czuje sie jak chlopiec do bicia, ktory nie ma wplywu na gre i
@czuczupikczu: Czy ja wiem, to takie same kasztany jak twój support najczęściej xD
W większości gier ja nie budowałem jakiejś wielkiej przewagi w fazie linii bo ona zależy bardziej od supporta, ale zaczynając od midgame'u jest mnóstwo farmy do zgarnięcia na sidelane'ach i w jungli, bo ludzie jakoś w ogóle tego nie czyszczą tylko praktycznie przestają farmić w pewnym momencie i grupują się wokól mida w walkach o pietruszke.
@Passer93: no wlasnie, i jak wtedy ogarnac mid game jak zbierasz jungle/sidelany a Twoj team z uporem maniaka gra arama i wypierdziela sie na midzie xD a od dluzszego czasu ta gra poszla w jakis dziwny model, ze qwe i 100% hp nie ma i co zrobic takim adc jak support potrafi wystrzelic mnie na combo :P
@Passer93: bardzo fajny wpis Mireczku, jako main autofilla, a co za tym idzie supporta ( ͡° ͜ʖ ͡°) przyznaję się, że zdarza mi się popełniać większość z opisanych przez Ciebie błędów. O ile ogarniam mniej więcej zarządzanie falami minionków o tyle nieznajomość matchupów u mnie mocna. Ostatnimi czasy gram głównie Zileanem, osobiście uważam go za najbardziej wszechstronnego supporta i jeśli coś mi nie idzie to właśnie wczesny