Wpis z mikrobloga

@kinlej moja różową kupiła sobie ostatnio jakiś kosmetyk, taki w tubce, nie ważne. Ale przychodzi do mnie... "Patrz teraz @WarmWeather". I pokazuje mi dwa pudełka, w środku tubka. Tubka takich samych rozmiarów, ale pudełko dosłownie 2x większe. XD po prostu więcej powietrza w środku, z napisem NOWOŚĆ. EKOLOGIA #!$%@?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@wykopanywykopek: pamiętam jak 2-3 lata temu pojechałem do Belgii i Holandii. U nas takie ciśnienie na używanie papieru, bo ekologiczny, zastępuje plastik, dobrze się przetwarza, a bez segregacji się rozłoży i tyle. A jak u nich? Plastik, plastik i plastik. Nie sądziłem, że aż tak może się to różnić.
  • Odpowiedz
@kinlej:
Właściciel miliardowego biznesu spożywczego: " Zasypmy plebs śmieciami i plastikiem"
Ekolodzy do plebsu: "Śmieci! Wszędzie śmieci! Czemu nie sortujecie?"
Właściciel miliardowego biznesu spożywczego - podnosi ceny w walce z ekologią
Plebs: ????
  • Odpowiedz
@kinlej: zapakowanie owoców w plastik zazwyczaj ma za zadanie utrzymać je dłużej świeże i osłonić od uderzeń w czasie transportu. W całkowitym rozrachunku takie rzeczy powodują, że ślad węglowy na jednego banana wychodzi mniejszy ze względu na o wiele mniejsze straty.
I oczywiście plastik jest najlepiej recyklingowalnym materiałem, tylko trzeba go segregować, a nie wrzucać do zmieszanych śmieci
  • Odpowiedz
@kinlej: w UK w plastik/papier jest też pakowana cała żywność ekologiczna w supermarketach, jak mniemam żeby ochronić się przed Januszami którzy by szli na wagi samoobsługowe i skanowali ją jako tę tańszą, zwykłą. I w sumie trochę ich rozumiem, bo #!$%@? już nie raz widziałem jak nawet te opakowania były rozrywane...
  • Odpowiedz
są jeszcze normalni ludzie


@Aokx: no tak, bo jak ktoś nie chce zaśmiecać planety, to w oczach wykopka jest "nienormalny" XD

I oczywiście plastik jest najlepiej recyklingowalnym materiałem


@Sihill_pl: nie wiem skąd wyciągnąłeś tę bzdurę, ale jedynie ok. 15% plastiku się recykluje, reszta idzie na wysypisko. Napisać że plastik się lepiej recykluje niż szkło albo metal xddd
  • Odpowiedz
@kubelek_klasik: przecież szkło i metal wymagają turbo dużo energii żeby zrecyklingować xD
15% plastiku jest recyklingowane, bo jest wyrzucany do zmieszanych śmieci, zamiast do segregowanych.
Do tego jeszcze możesz dodać ślad węglowy z transportu i magazynowania; takie papierowe torby są siedmiokrotnie gorsze dla środowiska niż plastikowa reklamówka, bo zamiast jednej palety reklamówek musisz przewieźć 5 palet papierowych toreb, żebyś miał taką samą liczbę w sklepie
  • Odpowiedz
@kinlej: W Azji wschodniej już wgl. są porąbani na tym punkcie. mandarynki np. potrafią być na takich papieorwych ozdobnym stojaczkach, do tego są zawiniętene w folie, i tak zapakowane, są jeszcze raz pakowane jako zestaw na plastikowej tacy i znowu owijane folią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
moja różową kupiła sobie ostatnio jakiś kosmetyk, taki w tubce, nie ważne. Ale przychodzi do mnie... "Patrz teraz @WarmWeather". I pokazuje mi dwa pudełka, w środku tubka. Tubka takich samych rozmiarów, ale pudełko dosłownie 2x większe. XD po prostu więcej powietrza w środku, z napisem NOWOŚĆ. EKOLOGIA #!$%@?

@WarmWeather: a mnie tak żydy oszukały na macy
Daleth2202 - >moja różową kupiła sobie ostatnio jakiś kosmetyk, taki w tubce, nie waż...

źródło: comment_1642496558UoTY99qE9i4DJDcVwPczO8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pięć sekund później:


@kinlej: owo "pięć sekund później" jest decyzją sprzedawcy, któremu los planety jest na pewno drogi, ale o wiele droższy jest mu los jego własnego biznesu, gdzie normalna dostawa bananów luzem sprzedawała się w 75%, pozostałe 25% zaś to były banany, które spadły, przygniotły się, zostały wymermolone przez pierdylion starych bab, z których każda musiała łapą ścisnąć, sprawdzić, czy miękki, a może twardy, po czym finalnie odłożyć i do
  • Odpowiedz
15% plastiku jest recyklingowane, bo jest wyrzucany do zmieszanych śmieci, zamiast do segregowanych. Do tego jeszcze możesz dodać ślad węglowy z transportu i magazynowania; takie papierowe torby są siedmiokrotnie gorsze dla środowiska niż plastikowa reklamówka, bo zamiast jednej palety reklamówek musisz przewieźć 5 palet papierowych toreb, żebyś miał taką samą liczbę w sklepie


@Sihill_pl: chłopie, co ty #!$%@? xDDDDD
15% plastiku jest recyklingowane, bo nie każdy rodzaj plastiku da się w
  • Odpowiedz