Wpis z mikrobloga

Gdybyście myśleli, że fajny Franczesko jest taki fajny, że aż na serio wziął się za kościelną pedofilię:

Wymarzone dla polskich biskupów stanowisko Watykanu ws. przestępstw księży...

„Rzeczpospolita” dotarła do przeznaczonej „do użytku wewnętrznego” instrukcji Stolicy Apostolskiej, w której wyjaśnia ona zasady udostępniania kościelnych akt. Dokument został rozesłany miesiąc temu przez nuncjusza apostolskiego, abp Salvatore Pennacchio, do wszystkich diecezji i kurii zakonnych w Polsce. Wynika z niego wprost, że akta postępowań kanonicznych może przekazywać tylko Watykan, nawet jeśli kurie biskupie mają ich kopie. Sądy i prokuratury mogą prosić za Spiżową Bramą o wgląd w akta, ale tylko na drodze międzynarodowej pomocy prawnej.

Sprawy dotyczące wykorzystywania małoletnich są w Kościele katolickim zarezerwowane jurysdykcji watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary i dlatego kanoniczne procesy karne lub sądowe są prowadzone w diecezjach lub zgromadzeniach zakonnych na jej zlecenie. W związku z tym udostępnienie akt procesowych powinno odbywać się drogą dyplomatyczną za pomocą wniosku o międzynarodową pomoc prawną z prośbą o udostępnienie dokumentacji konkretnego postępowania kanonicznego znajdującego się w jurysdykcji Stolicy Apostolskiej. Mamy więc w tej sprawie do czynienia z relacją między rządem Polski a władzami Stolicy Apostolskiej, a nie między państwową komisją a Kościołem w Polsce” - czytamy w komunikacie Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

https://www.wykop.pl/link/6460943/wymarzone-dla-polskich-biskupow-stanowisko-watykanu-ws-przestepstw-ksiezy/

polska #europa #watykan #prawo #bekazkatoli #bekazprawakow #pedofilia #bekazpisu #neuropa
  • 7
  • Odpowiedz
Gdybyście myśleli, że fajny Franczesko jest taki fajny, że aż na serio wziął się za kościelną pedofilię:


@Takiseprzecietniak: Nie, no liczę na to, że co po niektórzy fajnoateiści ogarnęli, że nic się nie zmieni.
Ja nie miałem takich złudzeń i dziwię się, że serio zdarzali się ateistyczni komentatorzy, którzy zachwalali Franciszka.
  • Odpowiedz
@DIO_: Ja się nie dziwię. Jak się siedzi od lat w ciemnej piwnicy, to nawet kiedy ci otworzą kawałek zakratowanego okienka, to można ulec złudzeniu, że coś rzeczywiście się poprawiło. No, ale ile to jest naprawdę warte, to właśnie widać.
  • Odpowiedz