Wpis z mikrobloga

@mikorys: To zależy, czy będzie wszystko ok, bo ja miałem sytuację, gdzie po miesiącu przedzwonili i powiedzieli, że się rok we wniosku nie zgadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A w sumie jeszcze lepsze jest to, że możesz wystawić fakturę od daty, którą wpisałeś we wniosku jako datę startową, ale z drugiej strony no nie jesteś na tzw. białej liście i możesz sobie narobić kłopotów. Od to całe
że możesz wystawić fakturę od daty,

gdzie po miesiącu przedzwonili i powiedzieli, że się rok we wniosku nie zgadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nophp: twoja rada moze spowodowac problemy, jak slusznie zauwazyles po dlugim czasie moga zadzwonic ze jest blad, wiec wtedy nie jestes jeszcze zarejestowany do czasu poprawy bledow i ponownej akceptacji, a fakture juz wystawiles i wyslales kontrahentowi jako vat. A ona vat wtedy nie
@brakloginuf: nie, ja się zgłosiłem z datą rozpoczęcia działalności i po ok 3 tygodniach poprawiałem wniosek, że podobno może być najwcześniej kolejnego dnia i po miesiącu pojawiałem się z datą która była w korekcie VAT-R, czyli drugi dzień JDG
@zibizz1: jakbys wystawil w ten czas fakture i bylby to okres rozliczeniowy dla kontrahenta to kontrahent by jej nie mogl rozliczyc jako vat, bo jeszcze nie byles wpisany. Sam tak kiedys vatu nie moglem rozliczyc i US odmowil mi zwrotu podatku vat.