Wpis z mikrobloga

Co grubi ludzie (mam na myśli siebie, a balansuje na otyłości I i IIgo stopnia) powinni absolutnie #!$%@?ć w eter z popularnych produktów (głównie ze względu na indeks)? Na moje liściej jest:
- piwo (jeśli alko to cokolwiek z gatunku whisky lub wino wytrawne z wodą), nie piję tego od ponad pół roku, bo gastro wchodzi mi po tym strasznie
- słodkie napoje gazowane (jeśli coś to z gatunku napojów zero), mój wielki grzech za studiów
- soki (a jeśli coś to prędzej jako posiłek sam w sobie)

Jak jest z majonezem? Bo normalnie składniki są ok(?), tylko, że albo to cukier jest dodany normalnie albo w samej musztardzie. Są dostępne majonezy w sklepie co nie mają cukru? Zakładam, że ciężko się będzie przyzwyczaić do takiego smaku, kiedy preferencją był kielecki.

Przy okazji, od połowy grudnia wróciłem po kwartale do IF oraz wiosłowania na concept2 i waga sobie powoli, acz skutecznie idzie w dół, nie oczekuje zwrotów akcji, gdyż dla mnie sukcesem jest się po prostu nie odbić w górę.

#dieta #zdrowie #intermittentfasting
  • 8
@wielkaberta nie napisałeś o słodyczach chyba że uważasz to za oczywistość. Kolejna kwestia są wszelkiego rodzaju fastfoody mnóstwo kalorii, węgli, cukru i tłuszczu. Soki można ale tylko te naturalne najlepiej samemu zrobić sobie w sokowirówce i raczej minimalna ilość. Zresztą najlepiej jedz to co masz w diecie xd przecież za nieduże pieniądze można sobie wykupić diete.
@wielkaberta: @lubiep: soki są prawie tak samo złe jak napoje słodzone, to co sprawia że owoce są ok, to błonnik, bo spowalnia wchłanianie cukru, w soku wywalasz cały błonnik i zostaje Ci woda z cukrem ze śladowym dodatkiem witamin. lepszą opcją są rzeczy typu smoothie, czyli całe owoce zblendowane
jeśli chodzi o napoje zero to też wcale takie zdrowe nie są, bo mózg myśli że zjadł coś słodkiego a nie
@wielkaberta: co wywalić?

Tłuszcze:
- olej - trzeba pilnować ile go dodajemy, czasem można smażyć i bez niego bo z dodatków (czyli np. jakichś warzyw) masz jakąś wodę, chociaż wtedy to się właściwie dusi mięso. Czasem odcinam tłuste części mięsa i je wytapiam najpierw, a potem dorzucam resztę mięsa, wtedy oleju nie używam. Czasem do smażenia wystarczy nalać oleju, rozgrzać żeby rozprowadzić na patelni i nadmiar zebrać ręcznikiem papierowym.
- panierki
@marlenek dlatego napisałem że soki w minimalnej ilości. Reszta co napisałaś to prawda oprócz jednego a mianowicie

która swoją drogą może cofnąć cukrzycę II stopnia


Jest to totalna głupota cukrzycy nie da się w żaden sposób cofnąć/naprawić/uleczyć jest to choroba nieuleczalna, na którą nie ma leku i magicznie nie da się z niej wyzdrowieć z nieodwracalnie zniszczonej trzustki. Żadna "Dietka" nie cofnie tej choroby. Następnym razem czytaj ze zrozumieniem: "Badania naukowe podkreślone