Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery #intel #amd #procesory

Co będzie ważniejsze przy konfiguracji laptopa?
procesor i5/ ryzen 5 + dodatkowa karta graficzna
procesor i7/ ryzen 7 i zintegrowana grafika.

laptop do celow domowych i prostej grafiki w photoshop + montowanie nieskomplikowanych filmów, fajnie jakby działay na nim przez jakis czas w miare śweże gry.
  • 9
laptop do celow domowych i prostej grafiki w photoshop + montowanie nieskomplikowanych filmów, fajnie jakby działay na nim przez jakis czas w miare śweże gry.


@1michalk: Dodatkowa karta graficzna prawie zawsze jest mocniejsza od integry.
#laptopy #komputery #intel #amd #procesory fajnie jakby działay na nim przez jakis czas w miare śweże gry.


Musi być karta z własną pamięcią, integry nadają się tylko to nieskomplikowanych graficznie gier, dopiero w tym roku amd zaprezentuje procesory mobilne z zintegrowaną grafiką pozwalającą uruchomić nowe gry w 1080p/30kl Laptop z gtx1650 to minimum do nowych gier gdzie i tak trzeba ciąć detale.
@1michalk jeśli posiadasz taki budżet czy koniecznie musi to być laptop w formacie takiego lekkiego biznesowego? Te które podesłałeś to nie mają za mocnych kart graficznych nawet ten mx450 szału nie robi, za te pieniądze mógłbyś mieć laptop do gier z znacznie większą wydajnością.

Laptop z rtx3050 zaczynają się od 3800.
https://www.x-kom.pl/p/694111-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-gaming-3-15-ryzen-5-8gb-512-rtx3050.html
@hieronimgieroslawski:
za vostro z serii 5000 przemawia głównie to ze jest z metalowej obudowy. seria 3000 ma te same parmaetry jest nieco tańsza ale wszystko z plastiku.
widziałem na żywo te laptopy, w sumie od lat używałem HP i tez można znalesc cos fajnego, ale obecnie ten plastik jest tak delikatny, ze nawet podczas pisania to wszystko mocno pracuje. Liczyłem, że w metalowej obudowie będzie troche sztywniejsze i może łatwiejsze do