Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, dlaczego luka w CV jest tak bardzo negatywnie postrzegana? Dlaczego o to dopytują baby na rozmowach rekrutacyjnych? Przecież to nie powinno nikogo interesować, są różne sprawy prywatne, zdrowotne, rodzinne itp.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e51fc0f7bdff000a927bf0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: bo jest podejrzenie że gdzieś robiłeś ale Cie #!$%@? i masz jakiegoś babola w świadectwie pracy, dlatego wolisz udawać że nie pracowałeś. Ale myślę że większość ludzi zdaje sobie sprawę że jak ktoś ma lukę do kilku miesięcy to mógł zwyczajnie szukać pracy po zakończeniu poprzedniej umowy (tak jak ja miałem 2x w życiu)
@AnonimoweMirkoWyznania: postaw się z drugiej strony. Pytając kandydata o to co robił przez okres, w którym nie pracował, można się bardzo dużo o nim dowiedzieć.

Jeden się doszkalał, robił kursy albo przebranżawiał
Drugi musiał skupić się chwilowo na rodzinie bo cośtam wypadło
Trzeci się #!$%@?ł
A czwarty nie mógł znaleźć pracy

Jakie wnioski na szybko wyciągniesz na temat tych ludzi i którego chętniej byś zatrudnił?
HałaśliwaPrzyjaciółka: Nie wiem, ale kiedyś babeczka z rekrutacji źle przeczytała moje CV (pracowałem na uop, miałem swoją firemkę, i prowadziłem zajęcia na uczelni w tym samym okresie, wszystko było w CV). #!$%@?ło jej się, że miałem lukę w życiorysie, bo jakoś dat sobie w głowie nie ptorafiła zestawić.
Mówie do niej żeby sobie przejrzała to jeszcze raz i powiedziała gdzie jest luka. No ocknęła się że rzeczywiście nie ma.
Ja byłem
ZepsutaŁania: Ale dlaczego luka w cv jest postrzegana jako coś złego bo nie rozumiem. Albo fakt ze ktoś musiał się zająć bliska osobą, albo to że po prostu nie mógł znaleźć pracy, dlaczego jest to negatywne zjawisko? Albo ze ktoś leczył się na raka, był w psychiatryku czy cokolwiek, dlaczego jest to uważane za zle? Jak w takim razie taka osoba ma podjąć jakąkolwiek prace skoro może zostać wykluczony tylko ze
rekruter: Hej, pracuję w rekrutacji zawodowo i w gruncie rzeczy jest tak, jak piszą koledzy i koleżanki wyżej - luka w CV to podejrzenie dyscyplinarki, więc siłą rzeczy musimy o nią pytać - było nie było, polecamy kandydata własnym nazwiskiem. Mimo wszystko, jeżeli była ona z jakichś ważnych powodów to na rozmowie nie masz się czym przejmować - uzasadnij to jakoś ładnie po prostu, np. że potrzebowałeś przerwy, by przemyśleć jeszcze
ZdrowyPlantator: @rekruter "Ponadto, to pytanie często ma służyć sprawdzeniem tego, jak radzisz sobie z niewygodnymi dla siebie pytaniami i stresem."
No już bez przesady xD Jak ktoś ma przygotowaną odpowiedź, to jak niby zobaczysz czy jest to dla niego niewygodne czy stresujące pytanie. A gdyby było takie, to ze względu na to że jest to sprawa osobista i nie powinno paść.
Jeśli cię ciekawi czy gość nie był zwolniony dyscyplinarnie to
WygadanaFeministka: @spinaczczio Jeśli się doszkalał to będzie w CV. A jeśli rzeczywiście jest luka to jest to jego sprawa prywatna i swoje preferencje co do zatrudnienia go musisz niestety oprzeć na informacjach dotyczących jego zawodu i ocenić jego sumienność na podstawie zadawanych pytań o pracę. Jak mi przykro.
Kiedy ludzie się w końcu nauczą, że praca to nie zatrudnianie niewolnika z całym jego życiem, tylko płacenie pracownikowi za jego czas, dyspozycję