Wpis z mikrobloga

@k3lt: Spodenki z szelkami 4f polecam, tylko niestety są wyprzedane. Pewnie trzeba poczekać na wiosenną kolekcję.
Rok temu kupiłem je za mniej niż 200zł, obawiam się, że niestety w tym roku cena może być większa.

@kasin: Mam od nich długie spodnie i są bardzo ok. O krótkich też słyszałem dobrą opinię.
@k3lt: Kolega ma tego spexcela i sobie bardzo chwalił. Ale wkładka się szybko wygniotła - ale to facet blisko 100 kg, więc może i przez to ¯\_(ツ)_/¯ Ja mam te i sobie chwalę. Jedną parę już 3 lata. Drugą rok.
@k3lt: @diarrhoea: mam spodnie attiqa, były ok nawet na 5+ godzin jazdy, ale w tym roku wkładka mi się skończyła. Miałem je chyba 3 albo 4 lata. Kupiłem 4f na promce za 120 albo 130zł (przecenione z 250) i w porównaniu do attiqa wydaje mi się że są wygodniejsze, w każdym razie cały dzień w siodle wytrzymały - 200km, i na drugi dzień wsiadłem na rower bez większych problemów. Imo
@k3lt: @Rinter:
Co do tych aliexpressowych, czytając opinie osób na wykopie, które coś tam więcej jeżdżą, to ta wkładka szybko się kończy + rozmiarówka potrafi być skopana bardzo mocno. Ogólnie koszulki, bluzy ok, ale spodenek które mają ogromny wpływ na komfort jazdy, bym nie kupował z dziwnego miejsca :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@k3lt: @kasin: @dablju_: @malpa447: @Rinter: @diarrhoea:
Spodenki Spexcel czy Rion były spoko jak jeszcze kosztowały maksymalnie 100-120zł z przesyłką z Chin. Pierwsze wrażenie jak je dostałem bardzo OK, jakość materiałów bardzo dobra, fajnie uszyte, wkładka wygląda OK. Rion lepszy niż Spexcel pod tym względem. Robię około 11k km rocznie na szosie i MTB i w trakcie użytkowania jednak zobaczyłem, że daleko im do markowych spodenek.
O
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebieska_cegla: @k3lt: BCM Novatex też mam bibsy. Materiał spoko, bardzo fajna jakość, szwy OK, dobrze zrobione zakończenia żeby się nie podwijały. Problemem jest (albo była bo może coś zmienili) wkładka niskiej jakości - szybko się ubiła, a ważę poniżej 70kg. Używam ich teraz na trenażer albo do krótkich jazd poniżej 1 godziny, jak potrzebuję inne na następne dni. Problemem w Castelli jest to że wkładka Kiss 2 schnie po praniu
@juhas99: moje Novatexy faktycznie są trochę już wymęczone, ale mają chyba >5 lat, ale Martomy trzymają się całkiem spoko (rok czy dwa). To co zauważyłęm, to, że Martomy mają cieńszy materiał i lepiej leżą niż te wieloletnie BCMy. Nie wiem jednak jak to teraz wygląda z porównywalnymi modelami.
@donmateok: ja 75kg wagi 178 wzrostu rozmiar m jest ok, długość nogawki też, jakieś 10cm przed kolanem się kończy. Mój znajomy 173 wzrostu 68 wagi śmiga w S. Czekam na następną promocję, jak będzie to od razu zamawiam bo jeśli znowu będzie za 130, albo nawet 150 to niezły deal.
@k3lt: Też stałem przed tym wyborem, więc zrobiłem mały research.
Zauważyłem braki w rozmiarach u prawie każdego producenta, więc to zależy czy coś znajdziesz. Gdzieś wyczytałem, że nie warto oszczędzać na spodenkach, bo to głównie na nich polega Twój komfort. Ponadto w modelach z podstawowymi lub "trochę lepszymi" wkładkami ludzie skarżą się na ucisk po 1h/2h, ale znowu z drugiej strony nie ma żadnej reguły, bo Tobie może się zajebiście jeździć
@Lewic
Na 181 / 95 wziąłem XL i są w sam raz.
Zacząłem pierwszy sezon, więc na dystansach ultra ich nie sprawdzę, ale przy ~40 km ciągłego siedzenia jest bardzo wygodnie. Nogawki wykończone silikonem, szelki z siateczki dzięki czemu trochę lepiej to oddycha. Wkładka jest dość mięsista i duża. Mojej dupie zapewnia komfort, a wymiarów kolarskich to ja nie mam. W opiniach o produkcie część ludzi skarży się na kiepskie wykonanie szwów,
@Lewic: Powiem Ci, że w zestawieniu z tymi co wrzuciłeś mocno bym je rozpatrywał, po zdjęciach wyglądają bardzo w porządku, do tego spoko design. W zasadzie VanRysele pewnie będą jeszcze długi czas i zdążysz je kupić jako kolejną parę, a promka na Eyeny jest właśnie teraz :D