Wpis z mikrobloga

Jutro powrót do pracy w korporacji i pracy w Sprintach, gdzie mam niejasne wymagania w zadaniach, jeden Dev nie przedłużył okresu próbnego w zespole ze względu na stres i nerwy, które mamy w kontraktornii. Jest nas teraz trójka Devów. Nie mamy też w zespole analityka. Jednak Scrum Master, który jest także naszym Project Managerem jest nietechniczny i odklejony od całej sytuacji i każe mi "pytać, szukać, być Agile", a task jest taki że nawet opisu nie ma, jest tylko "Develop XYZ Api". No i jak pomyślę o jutrze, że mam znowu pracować zaczyna mi się nieprzyjemnie ciepło w brzuchu robić ze stresu, i czuję smutek, humor popsuty.

#pracait #pracbaza #korposwiat #programowanie

Czy to normalne?

  • Tak 20.9% (57)
  • Nie 79.1% (216)

Oddanych głosów: 273

  • 30
  • Odpowiedz
@jaca_66: oczywiście, że normalne.

Zrozumcie, że java developer to jest podludzka, nieprestiżowa praca niczym produkcja, magazynier, kasjer (z całym szacunkiem do ludzi wykonujących te konieczne i potrzebne zawody!)

Szczerze mówiąc to wstyd się teraz przyznać, że jest się programistą. Jak ktoś się przyznaje do tego zawodu i jeszcze się tym chwali że "ohoho 15k wpada" to czuje z góry zażenowanie taką osobą, niewolnikiem kodu, masowym wyrobnikiem.

Każdego dnia gdy patrzę w
  • Odpowiedz
  • 3
@jaca_66 widzę już któryś tam Twój wpis na którym narzekasz na wszystko i wszystkich. Ludzie Ci sugerują żebyś zmienił pracę a Ty powołujesz się na te magiczne 2 lata. Dlaczego Ci tak na tym zależy? Z tego co słyszę nie rozwijasz się i nie masz z tego innych korzyści niż licznik stażu. Myślisz, że rekruterzy mają takie twarde wymagania co do tego? Bo ja pierwszę słyszę. Złóż kilka cv, pójdź na rozmowy,
  • Odpowiedz
@Meph1k: Scrum Master jest także moim Project Managerem, trochę głupio mi zwracać mu uwagę, informowałem go o tym ale gość w ogóle nie ma pojęcia jak się soft robi i jaki jest workflow
  • Odpowiedz