Wpis z mikrobloga

Witam mirki, zdałem egzamin, teraz się zastanawiam jaki samochód kupić. Pół neta przeczytałem, może czyjeś osobiste doświadczenia w kupowaniu pomogą. Budżet: 20k, ale też liczę się z tym że po kupnie ok1k pójdzie na dodatkowe wydatki. Jakieś pomysły? Doświadczenia? Z góry dzięki za podpowiedzi.
#prawojazdy
#samochody
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roben92: zależy jakie masz wymagania. Teraz samochody trochę podrożały. Osobiście kupiłem Fiat Bravo 2.0 i jestem bardzo zadowolony. Wtedy 10 letni od pierwszego właściciela (jakiś dziadek) 90k km przebiegu za 20k jakoś. Są różne silniki, od 90HP woła roboczego, z prostym silnikiem, jak jeździsz jak człowiek to wystarczy. Minusem jest spalanie po mieście po około 8-10L, za duża masa samochodu. Są też silniki o wiele bardziej dynamiczne, z turbiną 120
  • Odpowiedz
@s---k: znam kilku właścicieli i każdy jest zadowolony, głównie z niezawodności. Jeden ma Fiestę od nowości - 10 lat, 80 tysięcy na liczniku i dosłownie ZERO usterek. Tylko wymiana filtrów, płynów, itp. Jeśli chodzi o wnętrze to niestety trzeba liczyć się ze słabej jakości materiałami, lipnym wyciszeniem i dość dziwnym designem, ale frajda z jazdy całkiem niezła :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@roben92: jakikolwiek byle nie był złożony z dwóch - to już będzie pewne wyzwanie a ty się nad modelami zastanawiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I w sumie to mówię poważnie - skup się na pewnej historii i dobrym stanie (szczególnie mechanicznym). O ile kupisz popularną markę i nie wpakujesz się w jakiegoś w oczywisty sposób problematycznego strucla w stylu TANI EKSKLUZYWNY AUDI A5 to jaka będzie
  • Odpowiedz
No właśnie mętlik mam w głowie, mówi się że na początek brać rzęcha za 5k. Tyle że pewnie trzeba będzie dołożyć do niego z dobre 2-3k, pojeżdżę nim 2lata i teoretycznie kasa pójdzie hen. Co do wpisów, hm, fiesty, yarisy raczej mnie nie interesują. Mam znajomego mechanika, który też sprzedaje samochody, siedzi na tych OtoMoto. Póki co dał mi luźną propozycję apropo audiA4 B6 2008, 1.8turbo. Tyle że kombi. Czymś mniejszym łatwiej
  • Odpowiedz
@s---k: Każdy ma inne priorytety. Autor wątku nie bierze pod uwagę tego typu samochodów i całkowicie to rozumiem, bo jednak te niedociągnięcia klasy B mogą irytować. Najlepiej wybrać kilka interesujących modeli i dowiedzieć się maksymalnie dużo na temat ewentualnych usterek, rzeczywistym spalaniu, kosztów eksploatacji, itp. Może się okazać, że do super samochodu za 20k po kilku latach trzeba będzie włożyć drugie tyle :) Trzeba się też oczywiście przejechać. Przykładowo kiedyś
  • Odpowiedz
Póki co taktyka jest taka że znajomy mechanik podsyła mi modele, które może polecić z doświadczenia apropo awaryjnosci. Nie spieszę się z zakupem, oczywiście też mam na uwadze by się nie wkopać w koszty spalania itp. Idzie na łeb dostać od tego wyboru
  • Odpowiedz
@roben92: Mirek, 20k i audi a4 b6 to brzmi jak branie kredytu na dom mając minimalną krajową XD
Z drugiej strony jak kupisz jakąś furę za 5k to nie wiadomo w jakim jest stanie. Ja kiedyś miałem farta i kupiłem Renault Twingo za 3k (na dzisiejsze to będzie z 5k XD) i nie wymieniłem w tym samochodzie kompletnie nic oprócz oleju, klocków i płynu do szyb XD nawet wycieraczek nie
  • Odpowiedz
Znając moje szczęście to dołożę dwukrotność kupna auta... jak czytam że komuś udało się i jeździ latami hehe. Właśnie kombi dla kawalera to tak średnio chyba, plus to że pierwszy samochód to łatwiej będzie innym typem auta choćby parkować, na początku głównie. Brave ma brat i nie chce tego samego. Hm, ten ford focus ciekawy, minus chyba głównie siedzi w rdzy i silnik do remontu przy ok.250000km, hm.. Zaś znajomek który siedzi
  • Odpowiedz
@roben92: Kolego ja jestem kawalerem.Przerobiliśmy w domu sporo kombiaków i wisi mi to że wyglądają na tatusiowozy. Otóż chcę jechać w Bieszczady/Morze/Zadupie to Rower na dach, ekwipunek materac i masz w pompce hostele za xxx cbln Chcę coś zapakować to pakuję bez żadnego kombinowania rzeźbienia Ostatnio kumpel który jeździ nowym clio pożyczał odemnie bo chciał przewieźć tv 65 cali. Popatrz że ludzie zaczynają przerabiać auta typu Kangoo/Caddy/Berlingo nie mówiąc o
  • Odpowiedz