Wpis z mikrobloga

#pytanie #wykopekspert

Przy różnych okazjach robię swojemu bratu prezenty własnoręcznie. Są one na ogół związane z jednym motywem.

Teraz braciak wymyślił sobie, że chciałby abym wymalowała mu na ścianie sporych rozmiarów kopię pewnego obrazka.

I moje pytanie:

nie malowałam na ścianie od dzieciństwa ;) dlatego nie bardzo wiem jaki rodzaj farb najlepiej się do tego nadaje?

Albo może węgiel lub coś podobnego da radę? Bo najlepiej jednak czuję się z tymi narzędziami. Jeśli tak to jak to zabezpieczyć?

hmmm, a może marker? Nadaje się?
hellyea - #pytanie #wykopekspert



Przy różnych okazjach robię swojemu bratu prezent...

źródło: comment_7p1eJUPLM5a4aXz3Xwb3ObiJUt7N4nQQ.jpg

Pobierz
  • 8
@zmXsNU-17K: nie, sprej się do tego zdecydowanie nie nadaje. Tzn. nadaje się jak najbardziej, ale tylko w wprawnych rękach miałoby to sens... :( jednak wolę farba+ pędzel lub jakieś węglopodobne lub ołówkopodobne rzeczy
  • 0
@wow: chociaż w sumie na węgiel czy ołówek mogłabyś walnąć sporą warstwę lakieru do włosów i tak to zabezpieczyć.

Tapeta na ścianie czy farba?
@hellyea: do ewentualnego zabezpieczenia oczywiście lakier;) Najlepiej poprosić o poradę sprzedawcy w ulubionym sklepie z farbami do ścian, albo w supermarkecie dla chłopców skierować się od razu do działu z bajerami na ścianę (nie trzeba wcale do tego konkretnego). Przy okazji możesz się bardziej rozejrzeć, bo na przykład tynk japoński powinien być wdzięcznym materiałem. Na ścianie wygląda jak filcowa naklejka (tak naprawdę to chyba bawełna), daje się barwić przed i chyba
@hellyea: Najszybciej będzie pokusić się na oszustwo – na klej do drewna nakleić karton odpowiedniej grubości (ewentualnie przejechać jeszcze przy brzegach palcem zamoczonym w jakimś gipsie albo nawet tylko ścianowej farbie). Chyba że chcesz 3D, kartonowo gipsową zgrubną formę można dopracować papierem ściernym i wszystkim co w ręce wpadnie.