Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Chciałem pokazać jak rozwiązałem sterownie ogrzewaniem w wynajmowanym mieszkaniu. Problem pojawił się gdy najemcy zaczęli zamykać drzwi do pokoi. Ciężko było wysterować każdy pokój z osobna. Jakoś że mieszkanie po remoncie to nie miałem jak puścić przewodów do termostatów.
Od dwóch lat sterowałem piecem poprzez Xiaomi Aqara wykorzystujący protokół zigbee. Jedynym mankamentem było brak sterownia poszegolnych pomieszczeń. Ostatnio wpadłem na pomysł aby zamontować siłowniki salus do podłogówek. Okazało się że działa bardzo dobrze otwiera i zamyka grzejnik. Dokupiłem przekaźniki xiaomi oraz dodatkowo do sterowania samym piecem. Reszta pomieszczeń sterowana głowicami termostatycznymi.

Do tego pokazuje instalacje jaka wykonałem przy piecu gazowym. Dodam że jeden obieg ogrzewa garaże oddalone od budynku mieszkalnego o 15 metrów a drugi obieg ogrzewa mieszkanie.
Miałem dość mało miejsca na całą instalacje więc proszę wybaczyć upchanie.

#elektronika #majsterkowanie #elektronikadiy #ogrzewanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
rybeczka - Chciałem pokazać jak rozwiązałem sterownie ogrzewaniem w wynajmowanym mies...

źródło: comment_1642186980E6SlyYypPE9wNOtxSYnQ1t.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rybeczka czyli piec włącza się dla każdego termostatu oddzielnie? W sensie ze gdy na którymś termostacie spadnie temperatura poniżej histerezy, uruchamia się piec i otwiera obieg dla danego grzejnika?
  • Odpowiedz