Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #sluchawki #audio #audiovoodoo (xD) #sprzetkomputerowy #niewiemjaktootagowac
Witam serdecznie!

Jak powszechnie wiadomo, wypok ma najlepszych ekspertów od wszystkiego, także uprzejmie proszę o radę.

Na tapet idzie temat poszukiwania słuchawek nausznych do kompa. Na wstępie budżet, chciałbym się zamknąć w 1000 PLN.
Do czego słuchawki? Ogólnie rzecz biorąc, trochę do wszystkiego.. rozmowy na zdalnym (więc mikrofon must-have), gierki, słuchanie muzyki. Chciałbym spróbować słuchawek bezprzewodowych (dongle do stacjonarki), na plus w tym przypadku możliwość dodatkowego przełączenia się na kabel, w razie jakbym kiedyś miał podłączać amp, choć nie jest to konieczne. Ważnym czynnikiem będzie na pewno wygoda dla osób noszących okulary, oraz ogólnie jak najmniej "gamingowa" stylistyka.
Jeśli chodzi o rodzaj słuchanej muzyki, to raczej lubię "cięższe" brzmienia, dobry bas również mocno na plus.

Na ten moment jedyna przelotna rekomendacja jaką miałem okazję dostać to Arctisy Pro ale nie mam pojęcia na ile to ma sens
  • 19
@VintageRock: nie wiem, nie jestem inżynierem sony, ale kilku moich znajomych i ja używamy tych słuchawek (XM3) po 10h dziennie praktycznie od premiery i żadnemu z nas sie nie uszkodziły
@Jaroslaw_Keller: @VintageRock: szperam dalej po przerwie na temat M3/M4 i na taka informacje sie natknalem, odnosnie uzywania ich do grania w gierki (pc):

M3:
The Sony WH-1000XM3 aren't suitable for wireless gaming. They can't connect wirelessly with Xbox One or PS4 consoles and have high wireless latency when connected to Bluetooth-enabled PCs.

The Sony WH-1000XM3 are good for wired gaming, as long as you don't plan on using their
@ziemniaczany_potentat: XD ale z dupy ten artykuł z któego to wziąłeś. Prawie żadne słuchawki bluetooth nie łączą się z PS4, więc używanie tego argumentu w teście słuchawek to bezsens.

A co do mikrofonu, to mam w Sennheiserach HD 4.50 BTNC to samo, po kablu idzie dźwięk stereo, nie ma sygnału mikrofonu.

Jeśli chcesz grać na konsoli, to musisz kupić słuchawki do grania na konsoli i tyle. A przewodowo używałem swoich słuchawek
@Jaroslaw_Keller: nah, chodzi tylko i wylacznie o PC, kwestia konsol jest dla mnie kompletnie pomijalna. TL;DR - czy podlaczajac sie przez zewnetrzny odbiornik BT (dongle) do PC (ofc BT 4.2+) te opoznienia sa na tyle pomijalne zeby dalo sie "normalnie" grac? nie mowie o zadnych esportach ani niczym takim, tylko kwestia prostej synchronizacji wideo:dzwiek