Wpis z mikrobloga

@Dodwizo
A czemu nie?

Beda t72M(w r3zerwie), twarde, 2 rodzaje leosi (jak nie trzy), abramsy, K2PL....

Jak juz nas stac na tak zroznicowany park maszynowy, to sobie wezmy jeszcze troche francuskiego sprzetu. Bedzie co pokazywac ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dodwizo

T-72 i PT-91 w pierwszej kolejności spadną


Bo problem jest taki ze jak sobie w MONie wymysla ze ma byc 1000+ luf to tyle luf bedzie i basta.

Tak wiec co do t-72 i pt-91 - uwierze jak zobacze. W piecu lub w AMW.
@Makak87: Ciekawi mnie, czy w naszych realiach walk głównie na płaskim terenie sprawdziłaby się konstrukcja bezwieżowa, jak Stridsvagn 103. Niska sylwetka, mniejsza załoga, mniejsze koszty produkcji - z dobrą armatą i dodatkowym opancerzeniem wydawałoby się to całkiem dobrym pomysłem. Niestety nie wiem, czemu Szwedzi nie poszli dalej z tym pomysłem, tylko woleli przerzucić się na Leopardy.
@Francisco_dAnconia
Slepa uliczka IMHO. Bardzo sytuacyjna maszyna ktora przez brak wiezy jest de facto pozbawiona mozliwosci wypelniania roli czolgu.

Nawet panstwa pustynne i polozone w stepach nie sa zainteresowane tego typu konstrucjami. Watpie czy kiedykolwiek i gdziekolwiek jeszcze zobaczymy tego typu konstrukcje.