Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #zlotapilka

Nie rozumiem czemu co roku wszyscy "znawcy" mają wielki BÓL DUPY o tę nagrodę. Głosują trenerzy, kapitanowie i dziennikarze(?) ze wszystkich krajów należących do FIFA. Zła formuła? Ok, mogłaby to inaczej wyglądać, ale czy jest naprawdę tak niesprawiedliwie? I czy to ta mityczna "FIFA" robi przekręty, że wygrywa ten czy tamten piłkarz? Wiele osób się wypowiada, pomimo nieznajomości systemu głosowania.

Jaką strukturę głosowania zaproponowalibyście FIFA? Jakie kryteria powinien spełniać dla Was najlepszy piłkarz świata? Czy ma górować indywidualnie czy jeszcze przekładać tę indywidualność na sukcesy drużynowe?

Nawiązuję też do tego postu Oskarka: http://www.wykop.pl/wpis/6305732/glosy-del-bosque-w-plebiscycie-na-zlota-pilke-1-in/
  • 40
@Czajna_Seczen: Nie zgodzę się. Sneijdera wkład w dojście do finału określiłbym bardziej kluczowym niż Xaviego czy Iniesty. Wygrał z nimi LM. Możliwe, że także umieściłbym go na 2 miejscu (chociaż słaby występ Messiego na mundialu mnie bardzo uwiera), ale wykluczenie z podium to była kpina. Człowiek piszący o piłce, moim zdaniem będzie miał więcej do powiedzenia na ten temat, niż kapitan repr. Kiribati.

Crisa tam nie ma, bo w LM odpadł
@Vojtazzz: (#) Nie jego wina. Był ewidentnie najlepszy na świecie. Kupiłbyś do swojej drużyny Sneijdera zamiast Messiego?

@footix: (#) Jesteś pewien, że kapitan reprezentacji Kiribati nic nie ogląda i zna się na piłce gorzej niż angielski odpowiednik Kołtonia? Bo ja ani trochę.
@Vojtazzz: (#) Nie sezonu, ale roku, Sneijder miał fatalną jesień, tak btw. ;) Wybieramy tego, kto najlepiej grał w tym czasie w piłkę, moim zdaniem był to Messi.

@footix: (#) Sprawdzała się? Serio? A jak to zmierzyć? Ja pamiętam, że budziła tak samo wiele kontrowersji. I aż wyjątkowo zacytuję Stanowskiego.

Ktoś mi napisał, że teraz ten plebiscyt to już farsa. Bo wygrywa Messi, a jak wygra Ronaldo – to już
@Czajna_Seczen: Nie mam pojęcia czy kiedyś złote piłki były słuszne (wygrał ją Owen, więc chyba nie bardzo), fakt że teraz są gówno warte

Dobra, inaczej. W Stanach taka nagroda zwie się MVP i wyłania najwartościowszego zawodnika sezonu/roku i wszyscy rozumieją tę definicję, chociaż naturalnie kontrowersje również się zdarzają. Tylko w złotej piłce nikt nic nie wie i wszyscy się przepychają
@Vojtazzz: (#)

wszyscy rozumieją tę definicję, chociaż naturalnie kontrowersje również się zdarzają. Tylko w złotej piłce nikt nic nie wie i wszyscy się przepychają.


No przecież właśnie mówię, że nie ma żadnych kryteriów. ;) Ale też chyba łatwiej wygrać najlepszego zawodnika w drużynie pięcioosobowej niż w jedenastoosobowej. I statystyki chyba łatwiej do tego w koszykówce wykorzystać, wymienność/porównywalność ról też chyba trochę większa (bo jednak rozgrywający różni się w koszu mniej od
@Czajna_Seczen: No właśnie nie aż tak, bo wybierasz najwartościowszego zawodnika i swojego zespołu i całości. Kryterium jest ruchome, może to być najlepszy zawodnik najlepszej drużyny, albo ktoś ze słabszej, który swoim geniuszem czyni z niech coś bardzo dobrego. Do tego sezonowe spadki formy są normalne i nikt nie robi o to rabanu

Tylko w piłce zawsze jest wielkie zamieszanie, jak Messi wygra będzie że źle, jak przegra też będzie że źle,
@Vojtazzz: (#) Ja odpiszę, to chyba zaczniemy się kręcić w kółko. ;) Jak się tych zawodników wybiera w NBA? Dziennikarze właśnie? Kibice głosują tylko na skład All Stars?

I tak z czystej ciekawości: w tym roku Ribery czy Ronaldo?
@Czajna_Seczen: Tak, dziennikarze, 121 dokładnie. Kibice wybierają pierwsze piątki ASG, resztę składów wybiera liga. Wszystkie inne nagrody na koniec sezonu przyznają dziennikarze, tylko MVP finałów liga

Nikt z Kiribati nie głosował ostatnio :P
@Vojtazzz: Zobacz jak w NBA wyglądają głosowania na DPOY. Tam też dziennikarze głosują. Które miejsca zajmuje Ibaka. Kto wg ciebie powinien wygrać Złotą piłkę w tym roku? edit: wg ciebie Derrick Rose w 2011 powinien wygrać MVP?
@Ryjuss: Dzięki bogu jeszcze nie wygrał, byłyby kontrowersje :P

Wolisz żeby kapitan reprezentacji Gruzji wybierał DPOTY? Im mniej ludzi związanych blisko z ligą tym więcej Iversonów na emeryturze/w Pistons w ASG

Swoją drogą coraz więcej zaawansowanych statów dla śmiertelników, ludzie zobaczą że jest marny w 1 na 1, na pickach też nie szaleje, ino wysoko skacze. Patrz jeden koziołek z poprzedniego sezonu, który był 7, przed Georgem, Iggym i Hibbertem
@Ryjuss: @Czajna_Seczen: A co do piłki nie mam pojęcia. Na pewno ktoś z Bayernu, który po prostu zdominował ten sezon i nie może być inaczej. Ino taki Bastian, którego generalnie nie cierpię, to kawał piłki grał, po tym jak #!$%@?ł karnego w Monachium i dał historii zatoczyć koło... :)

Generalnie to pytanie to podstęp, bo każdą odpowiedź można skontrować. Na pewno trzeba odpocząć od Barcelony i docenić świetny sezon Niemców,
@Vojtazzz: Hajp kibiców w internecie jest na Riberego. Ja nie wiem czy Ribery jest w top 10 najlepszych zawodników na świecie. Ja nie wiem czy jest nawet najlepszy/najważniejszy w Bayernie. Bayern był najlepszy i tyle. Jakbym tworzył skład to nie wziąłbym go na 1, drugim czy 3 miejscu.To tak jakby Duncanowi lub Parkerowi dawać MVP. Nie zgadzam się z tym.
@Ryjuss: (#) No właśnie ja mam taki sam problem z Bayernem. Robben nie był mniej ważny, Kroos był fantastyczny, Martinez zrobił dużą część różnicy w stosunku do poprzedniego sezonu... Z drugiej strony jeśli tak na to patrzeć, to nikt z Bayernu nie dostałby się do pierwszej trójki i to też trochę słabo, przed erą Messiego i Ronaldo Ribery pewnie wygrałby to w cuglach. Jak patrzeć czysto indywidualnie, to ja mogę podać
@Ryjuss: Spurs nic nie wygrali, czemu mieliby dostać? Obaj nie łapią się pod najlepszego zawodnika najlepszej drużyny, ani tym bardziej kogoś, kto znaczy w #!$%@? dużo dla jakiegoś "średniaka"

Ribery jest hajpowany, bo jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do wyboru między Ronaldo i Messim. Z braku laku leci Ribery, no bo to podobny deseń, tylko że coś wygrał. Niestety, sukcesywnie zaniedbywaliśmy zawodników, którzy na to zasługiwali, teraz do usranej śmierci będziemy patrzeć na
@Czajna_Seczen: Do tego wszystkiego Lahm. Obrońcy zawsze są poszkodowani. Raz wygrał Cannavaro ale też z dupy moim zdaniem.

Jakby ktoś w Bayernie na tyle się wyróżnił to dałbym mu nagrodę z miejsca bo Bayern rozwalił system ale nie ma takiego.

Bez kitu Cristiano powinien wygrać i jak ktoś się nie orientuje to jestem kibicem Barcelony (i Widzewa oraz LFC jakby ktoś pytał)

@Vojtazzz: Z tymi Spurs to bardziej mi chodziło,
@Ryjuss: A właśnie, Lahma też miałem wymienić.

Btw: Lahm dziś w reprezentacji w środku pola. Guardiola ma największy wpływ na rozwój piłki nożnej od czasu Sacchiego. Mourinho nigdy nie będzie takiego miał.
@Ryjuss: W ogóle nie żeby coś, ale z ostatnich 25 piłkarzy, którzy byli w piątkach, 20 grało w Hiszpanii, jeden to Rooney (totalne pudło), jeden to Sneijder (znów pudło, tylko tym razem w drugą stronę), jeden to Eto'o z Interu (kontrowersyjnie), jeden to Torres (raczej kolejne pudło) i Ronaldo w United. Ciekawie...