Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #zlotapilka

Nie rozumiem czemu co roku wszyscy "znawcy" mają wielki BÓL DUPY o tę nagrodę. Głosują trenerzy, kapitanowie i dziennikarze(?) ze wszystkich krajów należących do FIFA. Zła formuła? Ok, mogłaby to inaczej wyglądać, ale czy jest naprawdę tak niesprawiedliwie? I czy to ta mityczna "FIFA" robi przekręty, że wygrywa ten czy tamten piłkarz? Wiele osób się wypowiada, pomimo nieznajomości systemu głosowania.

Jaką strukturę głosowania zaproponowalibyście FIFA? Jakie kryteria powinien spełniać dla Was najlepszy piłkarz świata? Czy ma górować indywidualnie czy jeszcze przekładać tę indywidualność na sukcesy drużynowe?

Nawiązuję też do tego postu Oskarka: http://www.wykop.pl/wpis/6305732/glosy-del-bosque-w-plebiscycie-na-zlota-pilke-1-in/
  • 40
@ziarna_dyni: (#) To nie są kryteria oceny, tylko sposób głosowania. Sposób jest taki, że nie ma kryteriów. Nie twierdzę, że to źle, ale konsekwencją jest właśnie to, że jedni upierają się, że trofea powinny być decydujące, a inni, że nie. ;)
@Czajna_Seczen: masz rację sposób nie kryteria, ale na szczęście zrozumiałeś przekaz mimo to;) No i właśnie czy można zmienić ten sposób o co zapytałem w tym wpisie? Może ktoś ma jakieś propozycje?

Osobiście uważam, że nagrody tego typu powinien zbierać piłkarz, który się bardzo mocno wyróżnia. Rozumiem, że Sneider w 2010 miał najlepszy sezon jaki tylko może być, świetny przegląd gry i naprawdę wszystko co musi mieć rozgrywający. Ale wtedy też
@Czajna_Seczen: Takie trochę pieprzenie, że nie ma jasnych kryteriów. Można się czasem z czymś nie zgodzić, ale 4 miejsce Sneijdera to jest totalna kpina i kompromitacja, a nie "nie zgadzam się z tym, a kryteria są nieznane"

I szczerze mówiąc również mam ją głęboko w dupie, bo nic dla mnie nie znaczy. Przytaczając chociażby link w tym wpisie, do innego wpisu. Można mieć inne zdanie, ale #!$%@? bez przesady. Niektóre inne
@Vojtazzz: (#) A, pamiętam już, Crisa nie było tam przecież. No widzisz, jeśli nie patrzeć na sukcesy drużynowe, to wyrzucenie z Ligi Mistrzów nie ma większego znaczenia i o tym piszę. Z drugiej strony zresztą Xavi i Iniesta pokonali Sneijdera w najważniejszym meczu czterolecia.

@footix: (#) A jesteś pewien, że dziennikarze w swej masie znają się na piłce naprawdę lepiej? I że ich dobór przez organizatorów jest trafny? Bo ja