Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
tl;dr


Wk$#@ia mnie i śmieszy jednocześnie dzisiejsze podejście inwestorów i kryptowaluciarzy do Metaverse, który promowany jest jako "nowa technologia w której ludzie będą spędzali więcej życia niż w realu".
Nie, Metaverse nie jest niczym nowym i jeżeli coś takiego wejdzie do mainstreamu to napewno nie teraz i nie w takiej formie.
Właściwie to czym różni się taki Decentraland od gier typu VRChat czy nawet Roblox? Praktycznie niczym oprócz możliwości korzystania z NFT.
Wszystkie te firmy, które mówią jak to "wszystko będzie zdecentralizowane" poprostu kłamią, bo ostatecznie to one będą zarządzały wewnętrzną ekonomią w Metaversie i to one będą głównie zarabiały np. na assetach (już nie mówiąc o tym, że zapewne tak jak Ubisoft będą miały swoje sklepy z NFT XD).
Cały ten zachwyt pokazuje boomerstwo w czystej postaci połączone z sekciarstwem i bezwzględną wiarą, że coś będzie przyszłościowe, mimo braku większych argumentów.
Dodatkowo większość z osób, które mówią o rewolucji najprawdopodobniej nigdy nie posiadały VR i nie wie jak męczące jest granie w goglach na dłużej niż dwie godziny. Na ten moment prawie każdy posiadacz VR traktuje to jako gadżet, który odpali do pogrania kilka razy miesięcznie.
Powiedzcie mi szczerze.. dlaczego według was do pracy zdalnej nie wystarczą poprostu Teamsy, kamerka internetowa i dostęp do internetu?
Uwierzcie, że 8-godzinna praca na ekranie, który jest kilka centymetrów od oczu nie będzie należeć do najprzyjemniejszych i dodatkowo i tak trzeba by odkładać kontrolery, żeby pisać na klawiaturze, więc ostatecznie Twoi współpracownicy widzieliby tylko Twoją poruszającą się głowę.

A co do NFT...
Jest to naprawdę ciekawa technologia, ale to co sie dzieje na rynku i jak obrazki ją przejęły jest poprostu śmieszne. Aktualni posiadacze NFT (mówię tutaj o posiadaczach awatarów, bo aktualnie jest to najpopularniejsza forma tej technologii) jako jedyną strategie zarobku pokładają wiarę, że ich obrazek kupi ktoś bogatszy/głupszy i w ten sposób się dorobią. Zresztą powiedzmy sobie szczerze co innego oprócz niepewnej inwestycji dają NFT ich posiadaczom?
Prawie każda firma promuje swoje NFT, że posiadacze będą mogli uczestniczyć w zamkniętych imprezach, dostaną "darmowy" merch
(bardzo darmowy skoro wcześniej zapłaciłeś kilka tysięcy za obrazek XD)
i dostaną własną działkę w Metaversie
(ciekawe którym i jakie będą z tego korzyści :d).

W ogóle zahaczając o te "zamknięte imprezy" to w jaki sposób organizatorzy będą w stanie zweryfikować, że ktoś nie przerobił zdjęcia portfela, żeby wkraść się na imprezę?
I jak takie imprezy miałyby wyglądać? Grupka bogatych ludzi która się nie zna, spotyka sie ze sobą iiiiii? I co?
Zresztą nie zdziwie się, jeżeli takowe imprezy się nie odbędą, bo właściwie czy ktokolwiek podpisywał jakąś umowę?

Podsumowując, jestem prawie pewny, że Metaverse i awatary NFT, zostaną reliktem przeszłości niczym Kinect, który też miał zmienić świat i postrzeganie spotkań online. Ludzie, którzy posiadają awatarki najprawdopodobniej zostaną w swoich przekonaniach tak jak płaskoziemcy. Ludzie którzy je stworzyli zarobią grube miliony i będą żyli w luksusach, zostając guru dla inwestorów.

Już nawet nie będę poruszał, że wiele z tych projektów działa jak piramida finansowa, a same pliki nie są na blockchainie, tylko ich linki z googledrive'a, bo to chyba oczywistość XD

#kryptowaluty #nft #metaverse #vr #oculus
UzytkownikBezKonta - tl;dr
SPOILER

Wk$#@ia mnie i śmieszy jednocześnie dzisiejsze po...

źródło: comment_16420860725q5k1RyDtquRUTSBqwpVP5.jpg

Pobierz
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WhiskeyIHaze: Osobiscie wydaje mi sie, ze upilnowanie aby kazdy z 8888 ludzi zaproszonych posiadal NFT i nie wszedl na impreze bedzie trudne lub niemozliwe, choć niczego nie mogę być pewny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że takowe imprezy mogą się nigdy nie odbyć ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hershel: Swoim screenem udowodniłem, że najprawdopodobniej będziesz bronił swoich wartości, ponieważ zainwestowałeś/planujesz zainwestować w Oculusa. Ty udowodniłeś że mam cringowe tło profilu na vikopie ¯\_(ツ)_/¯
Gratuluje
Będziesz musiał podpisać jakąś wiadomość kluczem prywatnym inaczej nie wchodzisz na imprezkę. a jeśli chodzi o świat wirtualny to będzie jeszcze prostsze.


@WhiskeyIHaze: Transfer NFT jest bardzo prosty i szybki. A co jesli wejde na impreze, zweryfikuje sie podpisaniem jakiejs wiadomosci a potem przetransferuje swoj NFT to innej osoby, mojego znajomego czy kogso z rodziny. On zrobi to samo i tak kolejne osoby.

A moze w ogole napisze smart contract w
8888 ludzi zaproszonych posiadal NFT


@UzytkownikBezKonta: są koncerty na 50k-70k ludzi i jakoś sobie dają rade z sprawdzeniem biletów więc nie wiem jaki to problem przy poniżej 10k.

Transfer NFT jest bardzo prosty i szybki.


@baidu: i zostawia ślad w blokchainie. Sprawdzą, że dostałeś go 5 minut temu i wyjebią was obu z imprezy.
Łączą się w Metaversie


@UzytkownikBezKonta: wszystko się może łączyć w metaversie, metavers to nie jest jakaś tam gierka w VR ze skinami w nft, tam docelowo wcale nie musi być VR a tym bardziej nft

Swoim screenem udowodniłem, że najprawdopodobniej będziesz bronił swoich wartości, ponieważ zainwestowałeś/planujesz zainwestować w Oculusa


@UzytkownikBezKonta: To chyba lepiej, że jestem w temacie i mam na ten temat jakiekolwiek pojęcie, z kolei przeglądając twój profil można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hershel

metavers to nie jest jakaś tam gierka w VR ze skinami w nft, tam docelowo wcale nie musi być VR a tym bardziej nft


To czym będzie? Discordem z możliwościa chodzenia po działkach jak w Minecraft?

To chyba lepiej, że jestem w temacie i mam na ten temat jakiekolwiek pojęcie, z kolei przeglądając twój profil można się uśiwadomić, że masz niedługo sprawdzian z przyrki


A może jakiś konkretny argument przeciwko temu
i zostawia ślad w blokchainie. Sprawdzą, że dostałeś go 5 minut temu


@WhiskeyIHaze: aha, czyli nie bede mogl kupic od kogs NFT zaraz przed impreza bo nie beda organizatorzy respektowali mojej wlasnosci, tak?
Dodatkowo oprocz podpisu, przy wejsciu beda tez sprawdzali historie blockchain zeby wykluczyc ludzi ktorzy dopiero co nabyli swoje NFT?
Niesamowite usprawnienie te NFT sa w stosunku do normalnych biletow qr code.

i wyjebią was obu z imprezy.

Jak
@baidu: szukasz problemów tam gdzie ich nie ma.
Przy wejściu sprawdzą czy jesteś właścicielem danego nft i na jego podstawie wydadzą ci odpowiednią opaskę. i już nie będzie kombinowania z wchodzeniem 100 osób na jeden nft. Problem rozwiązany w 5 sekund a ja nawet na tym nie zarabiam.
A wyobraź sobie, że taki Gary Vee na sprzedaży swoich nft zarobił 80 milionów. i zarabia dalej na każdej transakcji.
Co mu szkodzi
Przy wejściu sprawdzą czy jesteś właścicielem danego nft i na jego podstawie wydadzą ci odpowiednią opaskę. i już nie będzie kombinowania z wchodzeniem 100 osób na jeden nft. Problem rozwiązany w 5 sekund a ja nawet na tym nie zarabiam.


@WhiskeyIHaze: Przeciez to nie rozwiazuje problemu. W dalszym ciagu moge wejsc na swoje NFT, dostac opaske po czym przetransferowac NFT do innej osoby, ktora tez wejdzie i dostanie swoja opaske. Moge
To czym będzie? Discordem z możliwościa chodzenia po działkach jak w Minecraft?


@UzytkownikBezKonta: już pisałem, najpierw poczytaj.

https://medium.com/building-the-metaverse/the-metaverse-value-chain-afcf9e09e3a7
https://www.cnbctv18.com/cryptocurrency/the-rise-of-metaverse-and-what-it-holds-for-future-11730022.htm
https://venturebeat.com/2021/12/28/future-augmented-reality-will-inherit-the-earth/

A może jakiś konkretny argument przeciwko temu co powiedzialem, ktory nie bedzie opieral sie na ad personam?


@UzytkownikBezKonta: chciałbym, ale jedyny argument jaki padł, to wyciągnięty screen po przeglądaniu mojego profilu z atakiem ad personam z twojej strony ¯\_(ツ)_/¯
Hershel - > To czym będzie? Discordem z możliwościa chodzenia po działkach jak w Mine...

źródło: comment_1642090305LTjW3ocmpVDrniaIcbg7FJ.jpg

Pobierz
W dalszym ciagu moge wejsc na swoje NFT, dostac opaske po czym przetransferowac NFT


@baidu: ty jesteś głupi czy udajesz?

Przy wejściu sprawdzą czy jesteś właścicielem danego nft i na jego podstawie wydadzą ci odpowiednią opaskę.


Rozpiszę ci to jak pięciolatkowi to może będzie prościej. Masz ntf numer 2137 i dostajesz opaskę z numerem 2137 i już nikt takiej nie dostanie więc możesz sobie tego nft nawet papieżowi wysłać a on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hershel: Powiedziałeś żebym usunął wpis i dowiedział się czym jest Metaverse. Ja zarzuciłem Tobie, że będziesz bronił swojej racji, bo kupujesz/kupiłeś Oculusa.

już pisałem, najpierw poczytaj.


Podrzuciłeś pare linków, które mówią czym ma być Metaverse, a nie odniosłeś się do moich obaw i argumentów przeciwko metaversowi zakładając, że nie znam się na tym, bo udźgnąłem tylko temat związany z najbardziej popularną odsłoną metaversu czyli NFT i VR. ¯\_(ツ)_/¯