Wpis z mikrobloga

Mirki, miesiąc temu kupiłem na olx używanego (rocznik 2019) Tissota Seastar 1000. Sprzedający mnie zapewniał, że z mechanizmem nie ma żadnych problemów. Zazwyczaj zegarek spóźnia kilkadziesiąt sekund na dobę, na tydzień będzie kilka minut.
Ale co mnie niepokoi to jest to, że zdarzają się dni że po nocy opóźnienie wynosi np. 30 minut lub więcej. Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia z tym mechanizmem, czy zdarzały się wam takie akcje? Czy możliwe jest, że zepsułem coś przy ustawianiu godziny? #zegarki #zegarkiboners #powermatic80 #tissot
  • 11
@nostrato: kilkadziesiąt sekund na dobę to robią jakieś stare radzieckie zegarki, ten Tissot może mieć góra jakieś kilkanaście. Także raczej coś nie tak z tym mechanizmem jest. Jeżeli nie ustawiałeś daty w nieodpowiednich godzinach i nie cofałeś go o północy, raczej nic nie popsułeś. Mógł się na magnesować, tak czy siak serwis, bo to nie jest normalne zachowanie mechanizmu.
co masz na myśli, przez nakręcony do końca?


@nostrato: w znaczeniu to automat, nakręca się ruchem ręki. Jeśli jest słabo nakręcony to gdy jest odłożony na półkę to może zauważalnie zwalniać.
Coś ewidentnie sprawia że w konkretnie dni zegarek zwalnia bardziej. Zobacz jeszcze czy pozycja w jakiej go odkładasz na półkę na noc wpływa na odchyłkę. Czy na boku, czy szkłem do dołu, czy szkłem do góry etc.
Możesz się jeszcze
@nostrato: Dziwna historia. Zegarek automatyczny z dobrym mechanizmem to spóźnia się/spieszy najwyżej kilka sekund w skali doby. Kilka oznacza dwie trzy. Przed zakupem zegarka zawsze robią pomiar i on wyglada w następujący sposób. Na płasko, na boku i na przodzie. Na boku zawsze są odchyły, bo to mechanika.