Wpis z mikrobloga

Chciałbym, żeby jednodniowe prace-zlecenia się rozpowszechniły, coś typu "Potrzebujemy kogoś na jeden dzień, żeby rozłożył towar w sklepie" i żeby można było przebierać w tego typu ofertach.

Wtedy wszystko jest jasne, ludzie dla których w tym czasie pracujesz, wiedzą doskonale, że jesteś tutaj tylko, żeby zarobić. Nie ma mobbingu, a nawet jeśli, to jutro już cię tam przecież nie będzie. Nie ma żadnego #!$%@?, że "oferujemy młody, dynamiczny zespół". Tylko po prostu, proszę rozłożyć X zgrzewek wody na półkach i tyle się widzieliśmy. A następnego dnia, już w innym miejscu, proszę zrobić coś tam innego. Potem sobie robisz 3 dni przerwy, itd.

#pracbaza #januszex #neet #przegryw
  • 17
  • Odpowiedz
Jak ktoś potrzebuje więcej od życia, to może sobie zasuwać 7 dni w tygodniu w takim systemie pracy.

Jak ktoś nie potrzebuje wiele, to popracuje tylko trochę, byleby starczyło na wyżywienie czy coś i też jest git.

Nie tak jak dzisiaj, że jak chcesz pracować, to w większości przypadków, musisz się zgodzić na to, że będziesz pracował przynajmniej 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu.
I to nieważne, czy wystarczy ci minimalna
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl po co jednodniowe ? Ja mam na stałe całoroczne a idę i dorabiam sobie kiedy chce i ile chce. Robotę przyjmuje i rozliczam zdalnie, pracuje sobie sam w terenie, jasna stawka wiem ile konkretnie zarobiłem za te np.5h. Właśnie w normalnym kraju na 5ym powinno polegać UZ a nie udawane UoP bez urlopu itp.
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl: nie wiem jak to sobie wyobrażasz, ale pracodawca potrzebuje mieć pewność, że będzie miał obsadę na każdy dzień i praca zostanie wykonana. W takim trybie mogłoby się okazać, że na poniedziałek ma 5 chętnych, a na wtorek nikogo - i co ma wtedy zrobić?
  • Odpowiedz
  • 6
@wypokowe_odkrycie Czemu miałby mnie obchodzić los "pracodawcy"?
Jakoś "pracodawcy" nie walczą o prawa albo przywileje pracowników.

I nie, nie jestem żadnym zadeklarowanym socjalistą czy kimś takim. Jestem po prostu zwykłym człowiekiem, który chciałby, by zwykłym ludziom żyło się lepiej.
  • Odpowiedz