Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki.
Aktualnie mam leciwy procesor i5 8400 na płycie prime h310m-k, problem w tym że płyta też jest leciwa a chciałbym zainwestować w dysk m2, jednak nie znalazłem płyty pod socket 1151 która obsługuje dyski m2.
Pomyślałem że może czas na wymianę procesora - nie chce też płacić nie wiadomo jakich pieniędzy, dlatego pytanie czy warto kupić Gigabyte H410M H V3 oraz Intel Core i5-10400F - Od razu wspomnę że komputera używam głownie do gierek. (Lol, hunt:showdown, Divinity i od czasu do czasu rdr2.)
Proszę o opinie osób które mają większą wiedze niż ja.
#komputery #elektronika #procesory
  • 7
@byksi: PS. Bo chciałbym wydać około tysiąca pln na procesor + płytę, Jeśli trzeba będzie wymieniać również zasilacz na mocniejszy to budżet tak 1,3-1,5k (Aktualna moc zasilacza 550W.)
Od jakiegoś czasu już Sobie kopie na różnych stronach z opiniami i gdzieś widziałem ranking że niby 10400f > 11400f. Nie wiem co jest powodem takiej opinii, być może chodzi tylko o cene.
jednak nie znalazłem płyty pod socket 1151 która obsługuje dyski m2.


@byksi: no nie wiem nie wiem, trochę się rozmijasz w pewnych sprawach:

1. Różnice między M2 a zwykłym SSD na satę - w grach i windowsie są pomijalne. Nie warto pchać się na siłę jak nie masz złącza, różnica jest dopiero przy pracy na dużej ilości danych pic rel film

2. Sam mam płytę obsługującą M2 z czasów 8 i
Atreyu - > jednak nie znalazłem płyty pod socket 1151 która obsługuje dyski m2.

@b...
@Atreyu: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie na chwile obecną rezygnuje, przyoszczędzę więcej kasy i może za rok kupie cały sprzęt do 5/6 tysięcy.