Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, wszedłem sobie na wykop niezalogowany a tam na głównej praktycznie połowa to szurskie teorie o covid i #!$%@? o segregacji sanitarnej XD, myslałem że ci ludzie opuścili już wykop. Przecież jak ktoś nie ma konta to się nie da tak korzystać XD
  • 87
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn Rację mają "covidioci". Zadaj te pytania, pewnie odpowiadałem na nie już dziesiątki razy. I na ogół argumentem strony przeciwnej szczepieniom jest jakiś ukryty spisek Big pharmy, na który co prawda nie ma żadnych dowodów, ale "na chłopski rozum" to tak musi być.
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn Obawiam się, że na każdy argument będziesz miał pozamerytoryczny kontrargument. Są badania naukowe, szczepionki nie są eksperymentem i przechodzą pełny cykl badań, a jedynym co je wyróżnia to tempo tych badań, bo taka była potrzeba. Dawki przypominające są potrzebne i to też wynika z badań. Podobnie jak szczepionki na grypę trzeba przyjmować co roku, bo wirus mutuje i tak jest też tutaj. Także argument "hehe, kiedy następny boosterek" jest całkiem nietrafiony
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn

Nie, segregacja nie istnieje. Przecież miałeś wybór szurze!!!11 Albo się szczepisz i dołączasz do nowo-oświeconych wierzących w nową naukę albo siedź w domu.


Jesteś ozdrowieńcem? Yyy No trudno idź się zaszczepić. Powody, dla których miałbyś to robić?
Jako zaszczepiony zarażasz dokładnie tak samo jak niezaszczepiony? Szurskie teorie!!!!11
Masz wątpliwości co do skuteczność szczepionek? Problemy kardiologiczne? Trudno szurze. T w ó j w y b ó r!!!!11

A i nie zapomnijmy jeszcze
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: no a nie ma segregacji sanitarnej czy o co chodzi (obowiazek zaszczepienia zeby wejsc do restauracji, obiektów rozrywkowych, a także w niektórych krajach zeby wejsc do pracy)? Każdy twój komentarz jaki widzę jest debilny i się z nim nie zgadzam. I nie dotyczy to tylko covida ale tez chyba dotyczyło przepisów ruchu drogowego i czegoś jeszcze. Zastnawiam sie tylko czy jesteś tak głupi czy trollujesz. Ale chyba nie da się
  • Odpowiedz
@Pioneer95

@PiersiowkaPelnaZiol: no a nie ma segregacji sanitarnej czy o co chodzi (obowiazek zaszczepienia zeby wejsc do restauracji, obiektów rozrywkowych, a także w niektórych krajach zeby wejsc do pracy)? Każdy twój komentarz jaki widzę jest debilny i się z nim nie zgadzam. I nie dotyczy to tylko covida ale tez chyba dotyczyło przepisów ruchu drogowego i czegoś jeszcze. Zastnawiam sie tylko czy jesteś tak głupi czy trollujesz. Ale chyba nie da
  • Odpowiedz
@ksieciuniu: to że prawo nie jest egzekwowane to nie znaczy, że nie istnieje. Weź na przykład we Włoszech -> nie wejdziesz do pracy niezaszczepiony lub bez testu. Jak to nie jest segregacja sanitarna to nie wiem co nią jest xd
  • Odpowiedz
@Pioneer95 ale w Polsce nie ma segregacji. Widocznie we Włoszech uznali że skoro są idioci którzy nie potrafią podjąć korzystnej dla siebie i społeczeństwa decyzji to zrobią to za nich za pomocą prawa.

Czy jak osoba z HIV chce oddać krew a prawo jej tego zabrania to jest to segregacja sanitarna?
  • Odpowiedz
@ksieciuniu @GrammarNazi: @ksieciuniu: jestem pracownikiem służby zdrowia, w ciagu miesiaca musze przyjąć dawkę przypominającą jeśli chce dalej pracować. Nawet CEO pfizera przyznał że jest ona nieskuteczna wobec wariantów covida które teraz sie pojawiają. Fajnie nie?
  • Odpowiedz
@vectus Nie jest nieskuteczna, tylko możliwe, że jest mniej skuteczna na wariant omikron, przez jego mutacje. To nie jest jakaś kosmiczna matematyka - przyjmując szczepionkę nadal jesteś bardziej chroniony niż jej nie przyjmując. Ryzyko związane ze szczepionka jest blisko zeru, ryzyko zwiazane z zachorowaniem i powikłaniami po zachorowaniu jest dużo wyższe.

Ale ja nie wiem, może ewolucja tak działa, że głupie osobniki same się w ten sposób odsiewają ze społeczeństwa ¯_(ツ)_/¯

Ale
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: ok zgadzam się. Dlaczegovw takiej sytuacji nie poczekamy na szczepionkę na omicron? Kolega który przeszedł covida w grudniu też sie musi zaszczepić, bo status ozdrowienca już nie wystarczy. Rozumiem że przechorowanie nie daje zupełnie nic?
  • Odpowiedz