Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Załóżmy że miałem w portfelu 1000zł w wykopanych kryptowalutach i przelałem na ten sam portfel zakupione na giełdzie BTC w kwocie 100zł. Jak ująć to w rozliczeniu podatkowym? Załóżmy że wydam w tym roku z 500 zł z tego portfela - mam wpisać w koszty 100 i w 500 w przychód? A następnym roku rozliczeniowym przepisać te 100zł i dalej wpisywać w przychód to co wypłacę?

#bitcoin #kryptowaluty #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ddf7a5f903de000accee29
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
  • Odpowiedz
@sxldsxxl: @WhiskeyIHaze: kiedys US mnie scigal za niezaplacenie podatku od ok 700zl. Bo ponoc nie zaplacilem za sprzedaz akcji . Bylem wtedy juz zagranica, wiec nie wiem dokladnie o co chodzilo i nawet nie moglem sobie przypomniec co sprzedalem. Ojciec zaplacil podatek i na tym sie skonczylo.
  • Odpowiedz
kiedys US mnie scigal za niezaplacenie podatku od ok 700zl. Bo ponoc nie zaplacilem za sprzedaz akcji .


@tomeks85: ale ciebie pewnie makrela zgłosiła, że miałeś jakiś tam zysk. Część z nich wystawia jakieś pity. Wątpie, żeby jakaś krypto giełda coś takiego robiła.
  • Odpowiedz
@tomeks85: pytać zaczną ale raczej nie na zasadzie: Podajcie no mnie tutaj wszystkich Polaków co mają u was konta i co tam na nich robili. bo np. takie binance by pewnie olało taką prośbę bo ile to roboty dla nich a dwa us by się sam #!$%@?ł bo ile to liczenia dla nich. O pojedyncze osoby to pewnie już wysyłają jakieś zapytania, zwłaszcza do pl giełd.
@bitclude może wy coś powiecie
  • Odpowiedz
@tomeks85: Jak sam siebie nie #!$%@? to nie będą pytać, a jak zgłosisz że masz dochód z obrotu krypto, to ci siądą na dupie. Siedzieć cicho i jak coś to pita z czynnym żalem zgłosić i wysrane.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: Nie zdarzają się takie sytuacje, jako giełda krypto nie mamy obowiązku zgłaszania rozliczeń do US. Co możemy, to udostępnić użytkownikom narzędzia do generowania raportów pod rozliczenia i pity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz