Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sposób na przetłuszczające się włosy? (ofc oprócz mycia xD) Codziennie muszę myć łeb, bo jak wstaje to mam włosy jakbym ich nie mył przez tydzień. Albo jak mam na sobie czapkę zimową przez dłuższy czas to podobnie. Jakieś kosmetyki, olejki?
#wlosy #pielegnacja
  • 8
@AlMasia: Próbowałem z tym walczyć, bo mam tak samo, nawet jak umyję włosy wieczorem, to rano są już takie jakby nieświeże. Jak przeczytałem, że mam używać jakichś delikatnych, naturalnych i w #!$%@? drogich szamponów, które ledwo co się pienią, i robić długie przerwy między myciem, żeby odzwyczaić skórę głowy od silnych detergentów, to zrezygnowałem. Jak człowiek musi codziennie gdzieś wyjść, czy to do pracy czy po prostu do ludzi, to nie
@AlMasia: Niestety jedyne wyjście to nie myć włosów. Widziałem gościa na YT co myje włosy co ileś miesięcy i to bez żadnych szamponów, bo te właśnie to największe gówno które wysusza nam skórę głowy która potem się przetłuszcza. Po kilku miesiącach skóra głowy ogarnie się i mycie przestaje być właściwie potrzebne. Mogę wrzucić tu link jeśli ktoś chce obejrzeć bo tłumaczę jak potłuczony
@AlMasia: przedłużanie przerw pomiędzy myciami to stara szkoła i dzisiaj wiemy, że nie jest dobrym pomysłem, bo sebum jest dobrą pożywką dla bakterii i można się nabawić chorób skóry, świądu itp. To samo uważałabym z delikatnymi szamponami, nie wszystkie dobrze domywają.

Jeśli kiedyś przetłuszczały Ci się rzadziej, to watro przejść się do dermatologa/dobrego trychologa, bo może to być coś poważniejszego, na przykład wczesne stadium łojotokowego zapalenia skóry głowy. A już zwłaszcza,
@AlMasia: postaraj się myć jak najrzadziej i codziennie rano "odświeżaj" włosy za pomocą samej wody, wmasuj w skórę, uczesz umytym grzebieniem. Dzięki temu przetrwasz okres adaptacji skóry do rzadszego mycia