Wpis z mikrobloga

Aktualizacja sprawy wadliwego PlayStation 5 z wpisu https://www.wykop.pl/wpis/63003779/czy-wasze-ps5-tez-wydaje-taki-dziwny-dzwiek-slycha/

Wątpiłem, że to są cewki, brzmi to zupełnie inaczej, niż filmiki, które znalazłem w necie pod tym hasłem.
Ale znalazłem, a w zasadzie wyskoczył mi na YT filmik gościa, który wysłał na reklamację swoje PS5 ze względu na piszczące cewki. To nowe mu nie chodzi też idealnie, bo ma takie terkotanie - identyczne, jak miałem w PS4 Pro i to jest na bank problem z cewkami - ale na końcu filmu jest porównanie, jak brzmiało poprzednie PS5, a jak to nowe. I to poprzednie brzmi identycznie jak moje. Dziwny, pulsujący, irytujący dźwięk.

Więc dobrze wiedzieć, że Sony to faktycznie wymienia. Ten drugi dźwięk (terkotanie) nie jest tak irytujący, jak ten co ja mam i dla mnie jest totalnie do zniesienia - zresztą mam taki sam w PS4 Pro i słychać go wyłącznie wtedy, jak się odpali mapę w grze i z TV nie lecą żadne dźwięki.

Dzwoniłem do Sony i umówiłem się, że przyślą w przyszłym tygodniu kuriera, by wziąć konsolę na reklamację. Niestety czas oczekiwania na naprawę lub wymianę, to do 3 tygodni, ale lepsze to niż ten dźwięk. Przynajmniej pokorzystam w końcu z gejpasa na PC. Gość z YT mówił, że w 2 tygodnie mu odesłali nową konsolę, przy czym było to rok temu. Także plus taki, że miał dokładnie to samo i dostał nową. Jakbym miał mieć takie terkotanie, to jest dla mnie ok, ale ten dźwięk, który mam obecnie (który możecie usłyszeć na końcu nagrania) ma widocznie jakieś dziwnie wysokie / nieprzyjemne częstotliwości, przez co strasznie irytuje. No i jest głośny.

Ciekawe co powiedzą też na te brązowe plamy na obudowie...

#ps5 #sony #playstation
gry-sa-sztuka - Aktualizacja sprawy wadliwego PlayStation 5 z wpisu https://www.wykop...
  • 32
@yeradd: Nawet jeśli tam cewki też terkoczą, to mi to akurat nie przeszkadza. Widocznie dźwięk tego wiatraka ma takie irytujące częstotliwości dźwiękowe. Kojarzysz może jaki śrubokręt jest do tego wiatraka? Bo szukałem w necie, ale raz pisze torx t8h, a raz torx t8?
@gry-sa-sztuka Torx t8 security z otworem. Dałem dwa komplety oringów. Jedne pod wiatrak, a drugie na nim pod główkę śruby. Nie dokręcałem na maxa. U mnie pomogło na tyle, że tego nie słyszę w trakcie grania i już tak chodzi ponad pół roku.
@Absynt: Dobra, zbieram się i jadę do Castoramy po śrubokręt i pakiet o-ringów. Skoro da się to zlikwidować do niesłyszalnego poziomu podczas grania, to wolę tak, niż wysyłać konsolę do Sony. A swoją drogą, jak odpalisz mapę / menu w grze, to nadal tego nie słychać? Bo na filmikach na YT po zamontowaniu o-ringów nadal słychać ten dźwięk, ale znacznie cichszy i zastanawiam się, czy to jest poziom słyszalny tylko mając
@gry-sa-sztuka U mnie słychać już sam wiatrak. Ale u niektórych faktycznie nawet to nie pomogło. Są też tacy, co mają Nidec i twierdzą, że ten dźwięk u nich nie występuje. Trudno stwierdzić od czego to zależy. Przerabiałem też wysyłkę konsoli w ramach gwarancji. Stracone trzy tygodnie. Odesłali mi ten sam egzemplarz z powrotem, bo wg nich wszystko jest ok.
Nawet jeśli tam cewki też terkoczą, to mi to akurat nie przeszkadza. Widocznie dźwięk tego wiatraka ma takie irytujące częstotliwości dźwiękowe.


@gry-sa-sztuka: Dobra, na tym filmiku co wstawiłeś w tym wątku to rzeczywiście może głównie Nidec. Ale w nagraniu z poprzedniego wątku gdzie chyba pokazywałeś swoją konsolę dużo bardziej moim zdaniem słychać cewki. Co było odpalone na tej konsoli gdy to nagrywałeś? Czy zauważasz jakaś różnicę w dźwięku między tym co
@yeradd: być może obok chodziła też nagrywarka do konsoli, a ona wydaje taki brzęczący dźwięk. Odpalałem Mafię we wstecznej kompatybilności i sprawdzałem też na Astro. Jak dla mnie tu i tu tak samo to słychać było - co potwierdza, że to zależy od obrotów wiatraka. W menu konsoli to mniej słychać, bo wiatrak wolniej chodzi