Wpis z mikrobloga

Aktualizacja sprawy wadliwego PlayStation 5 z wpisu https://www.wykop.pl/wpis/63003779/czy-wasze-ps5-tez-wydaje-taki-dziwny-dzwiek-slycha/

Wątpiłem, że to są cewki, brzmi to zupełnie inaczej, niż filmiki, które znalazłem w necie pod tym hasłem.
Ale znalazłem, a w zasadzie wyskoczył mi na YT filmik gościa, który wysłał na reklamację swoje PS5 ze względu na piszczące cewki. To nowe mu nie chodzi też idealnie, bo ma takie terkotanie - identyczne, jak miałem w PS4 Pro i to jest na bank problem z cewkami - ale na końcu filmu jest porównanie, jak brzmiało poprzednie PS5, a jak to nowe. I to poprzednie brzmi identycznie jak moje. Dziwny, pulsujący, irytujący dźwięk.

Więc dobrze wiedzieć, że Sony to faktycznie wymienia. Ten drugi dźwięk (terkotanie) nie jest tak irytujący, jak ten co ja mam i dla mnie jest totalnie do zniesienia - zresztą mam taki sam w PS4 Pro i słychać go wyłącznie wtedy, jak się odpali mapę w grze i z TV nie lecą żadne dźwięki.

Dzwoniłem do Sony i umówiłem się, że przyślą w przyszłym tygodniu kuriera, by wziąć konsolę na reklamację. Niestety czas oczekiwania na naprawę lub wymianę, to do 3 tygodni, ale lepsze to niż ten dźwięk. Przynajmniej pokorzystam w końcu z gejpasa na PC. Gość z YT mówił, że w 2 tygodnie mu odesłali nową konsolę, przy czym było to rok temu. Także plus taki, że miał dokładnie to samo i dostał nową. Jakbym miał mieć takie terkotanie, to jest dla mnie ok, ale ten dźwięk, który mam obecnie (który możecie usłyszeć na końcu nagrania) ma widocznie jakieś dziwnie wysokie / nieprzyjemne częstotliwości, przez co strasznie irytuje. No i jest głośny.

Ciekawe co powiedzą też na te brązowe plamy na obudowie...

#ps5 #sony #playstation
gry-sa-sztuka - Aktualizacja sprawy wadliwego PlayStation 5 z wpisu https://www.wykop...
  • 32
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: Brzmi to jak ten słynny problem z folijką od wiatraka odbijająca się o łopatki tego wiatraka w zależności od ustawień gry szybciej bądź wolniej. Znając życie zdejmą albo przekleją folijkę i odeślą z powrotem.
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Ja u siebie rozkręciłem wiatrak i nie było tam zawadzającej naklejki. Gość pod filmem też pisał co do któregoś komentarza, że tą nową rozkręcił i sprawdzał, czy nic o wiatrak się nie obija - no i nic nie było
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: dobrze zastanów się nad wysyłaniem konsoli do Sony. Ja miałem identyczny problem i wysłałem konsolę w połowie listopada. Nadal jej nie dostałem z powrotem mimo praktycznie codziennych maili i telefonów z mojej strony, bo "konsola nadal jest sprawdzana przez zespół serwisowy".
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: jak dla mnie to co jest na tym filmiku to też cewki tylko po prostu inny typ dźwięku. Jakiś czas temu tutaj na tagu pisałem, że po jakimś czasie grania u mnie dźwięk cewek się zmienił z tego co występuje najczęściej na nagranych filmikach na ten taki bardziej terkoczący właśnie chyba taki jak na filmiku, który podesłałeś. Jak dla mnie to jest dużo przyjemniejszy dźwięk od tamtego. Mniej przebija
  • Odpowiedz
@wlodarmw: Trudno, nie wytrzymam z tym dźwiękiem kilka lat. A jak Sony da z tym dupy, to dostaną dedykowany film na YouTubie :)
@ZjemCiKolege: Ten pierwszy brzmi totalnie jak mój - czyli skopcony wiatrak rozumiem? I da się z tym coś zrobić? Bo jak wykręciłem wiatrak, to nic tam się nie obijało
@yeradd: Po jakim czasie ten dźwięk Ci się zmienił? Bo patrząc na to co
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: gdzieś po ~100h przegranych na konsoli. Jeśli chodzi o wentylator to też mam Nideca, a więc najgłośniejszy wentylator, ale potrafię rozpoznać dźwięk wentylatora i cewek. To wygląda na cewki szczególnie, że częstotliwość się zmienia w zależności od wyświetlanego obrazu.

Jak chcesz się przekonać to tutaj możesz kupić sobie najcichszy wentylator https://pl.aliexpress.com/item/1005002862235900.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.a8391de1xFGrtD∓=1 Pamiętaj, tylko żeby wybrać tam wariant Delta 23 Blades Fan. Ludzie z reddita to kupowali i podobno
  • Odpowiedz
@gry-sa-sztuka: A i dodam jeszcze, że na gwarancje chyba nie zalecam wysyłać z tego powodu. Znaczy przynajmniej ja tak stwierdziłem, że nie warto. Problemu z cewkmi raczej nie rozwiążą (bardzo małe szanse albo wcale), a najprawdopodobniej dostaniesz jakąś zrefabrykowaną konsolę zamiast swojej, którą masz od nowości i mogą się jeszcze pojawić dodatkowe problemy.
  • Odpowiedz
  • 0
@yeradd Mam Nidec. Pozbyłem się tego dźwięku montując oringi i nie przykręcając tej osłony wentylatora. Z osłoną, mimo oringów, dalej było to słychać.
  • Odpowiedz
@yeradd: Pejrzałem jeszcze parę filmików na YT i mój dźwięk brzmi totalnie jak wiatrak Nidec, więc to jest powodem. Cewki brzmią jak terkotanie i u mnie ich w ogóle nie słychać. Z tego co widziałem na YT, to im wymieniali na konsole z innymi wiatrakami, więc wolę wysłać, niż ładować kasę w inny wiatrak (swoją drogą w Polsce też się da kupić, ale za grubo ponad 200 zł). Chyba najpierw
  • Odpowiedz
konsola nie jest w jakikolwiek sposób oznaczona, jakie ma w środku


@gry-sa-sztuka: na wiatraku jest chyba napisane, możesz też poznać po liczbie łopatek na wiatraku

te podkladki mają wygluszyć drgania? u mnie dekoder od TV wydaje jakies bzyczenie jak jest cisza i jak go lekko ścisnę palcami to jest ciszej więc może coś tam wpada w drgania. Brzmi podobnie. Na tyle mnie to wkurza ze jak idę spać to go
  • Odpowiedz
@Absynt: a jak z dokręceniem śrubek? Po prostu na tyle, ile się dało najbardziej? Teraz ten dźwięk Ci znikł, czy słychać go, ale w kompletnej ciszy?

@mxhugo: Jak kupisz konsolę, to idzie do tego dojść rozbierając ją, a mi chodziło, że nie ma ona żadnego oznaczenia seryjnego, jeśli ma dany wiatrak. Po prostu kupując ją w sklepie nie jesteś w stanie przewidzieć, który wiatrak będzie w środku
  • Odpowiedz
Skąd w ogóle pomysł, że dostaje się zrefabrykowaną konsolę w zamian?


@gry-sa-sztuka: Bo tak działają serwisy. Rzadko którzy producenci wysyłają Ci nowy sprzęt z fabryki. Wysyłają sprzęt, który dostali od kogoś jako wadliwy i później naprawiony. Tak to działa między innymi również z laptopami. Raz miałem jakąś drobną usterkę w laptopie i aby ją naprawić trzeba było wymienić całą płytę główną. Rozmawiałem z serwisantem przez telefon i powiedział mi, że
  • Odpowiedz
brzmi totalnie jak wiatrak Nidec


@gry-sa-sztuka: Tak brzemi jak Nidec, ale w dalszym ciągu mi się wydaje, że tam słychać też jeszcze cewki. Co do tego czy to Nidec to przecież możesz u siebie sprawdzić, zajmuje to 5 minut tylko musisz mieć odpowiedni śrubokręt. Zdejmij tą blaszkę i na Nidecu na tym czarnym plastikowym kółeczku jest "wygrawerowane" logo Nidec.
  • Odpowiedz