Wpis z mikrobloga

- Bądź sklepikarzem
- Prowadzisz sobie swój mały sklepik
- Rachunki za prąd by oświetlić lokal i utrzymać włączone lodówki rosną Ci o 40%
- Rachunki za gaz by ogrzać lokal rosną Ci o 400%
- Cały dzień odbierasz telefony i emaile od dostawców z informacja o wzrostach cen produktów
- W międzyczasie dzwoni do Ciebie twoja księgowa i tłumaczy Ci że będziesz płacił wyższe składki w związku z Polskim Ładem
- A i przy okazji ona też podwyższa cenę swoich usług
- Gdy zamykasz już sklep tego dnia podchodzi do Ciebie pracownik i mówi, że potrzebuje podwyżki, bo jemu też koszty życia bardzo urosły
- Wracasz do mieszkania by w końcu odpocząć po tym festiwalu podwyżek
- Za mieszkanie też płacisz więcej bo rata kredytu wzrosła o 500zł
- Siadasz na kanapie i włączasz TV
- W TV konferencja premiera

Premier "PILNUJMY SKLEPIKARZY CZY OBNIŻAJĄ CENY!"


- prywaciarz_fejs (°°

#polska #nowylad #bekazpisu #gospodarka #4konserwy #neuropa
rzep - - Bądź sklepikarzem
- Prowadzisz sobie swój mały sklepik
- Rachunki za prąd ...
  • 84
  • Odpowiedz
Dalej nikt logicznie nie przedstawił w czym jest problem by na siebie zarobić, jeżeli ktoś przez 30 lat prowadzi osiedlowy sklep a mimo to nie wychodzi na swoje, to nie nadaje się do biznesu, i nie mówicie mi o czynszach i opłatach bo jakby ceny w osiedlowym były normalne to bym chodził tam na zakupy zamiast do lidla
  • Odpowiedz
@rzep: Dlaczego trzeba było przeorać Polskę socjalizmem ponownie, żeby ludzie znów się obudzili?

Znaczy zaraz, co ja mówię, różnej maści socjaliści nadal dostają zdecydowaną większość głosów wyborców...
  • Odpowiedz
@PavelNedved: on mówi to co ludziom siedzi w głowach. Zdziwilibyście się ile osób myśli, że ta cała inflacja to głownie przez chytrych prywaciarzy. Tam mają przecież całe sztaby ludzi, którzy przeprowadzają badania fokusowe i inne, a potem dobierają idealnie skrojony przekaz.

Stajemy się powoli jakąś Wenezuelą Europy. Aż przykro patrzeć co tu się dzieje. Populizm.jpg
  • Odpowiedz
Ale to wbrew pozorom dobry znak, ekipa Jaruzelskiego powołała inspekcję roboczo-chłopską wtedy, jak paliło im się w dupach.


@mq1: No właśnie, powołali. Jak peerel czegoś potrzebował, to powoływał - ORMO, ZOMO, inspekcje, srekcje i duperagencje.

PiS co powołał? Debili od Bąkiewicza, co #!$%@? przed chłopem z młotkiem (xD) i harcyrzy z WOT.
  • Odpowiedz
Raz protestują lekarze, raz taksówkarze, może kiedyś pokrzyczą fryzjerzy, albo budowlańcy. Ale żeby budowlaniec stanął ramię w ramię lekarzem? Uczciwie mówię - życzę sobie, tobie i nam wszystkim takiej sytuacji, ale zwyczajnie tego nie widzę.


@Majku_: Bo niestety, 90% Polaków ma pochodzenie wiejskie (i to takie turbowiejskie - parobka, nie chłopa na gospodarstwie) i łatwo ich poszczuć na innych.

Lekarze protestują? "Pa budowlańcu jakie zdjęcia na fejsie mieli!"
Budowlańcy protestują? "Pa
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: nikt logicznie nie przedstawił dlaczego panuje taka sytuacja przy małych sklepikach, bo może powód jest bardzo trudny albo wręcz przeciwnie. Przyczyny nie znam, ale mogę przytoczyć sytuację jednego sklepiku obok mojego starego technikum, w którym sprzedawane były masowo z najczęstszych: fajki spod stołu, bilety, zapiekanki, rogale, napoje, zeszyty i masa innych rzadziej kupowanych.
Sklepik funkcjonował jako miejsce spotkań podczas lekcji, sam byłem zaskoczony ile osób potrafiło tam stać rano albo
  • Odpowiedz
@stikens: Ale pomyśl też sobie że jak nam coś wzrasta to po prostu ceny podnosimy. Ot tyle. Od zarania dziejów było tak że jak produkcja jest bardziej kosztowna to i produkt końcowy będzie droższy
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Sieć handlowa Auchan w latach 2015-2019 uzyskała przychody przekraczające 51 mld zł, a odprowadziła niespełna 1,8 mln zł podatku.

Skoro już się przyczepiłeś debilizmów, mógłbyś zweryfikować czy przytoczone dane odnoszą się w ogóle do nagłówka który wkleiłem. W 2020 auchan zapłacił jakieś 15x większy CIT niż przez poprzednie 5 lat.
Wygląda na to, że w 2020 a) zakończyli ekpansję i inwestycje b)niemal 0-wy CIT nie był zbyt korzystny marketingowo.

Polska
  • Odpowiedz