Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze serial Ranczo? Otóż było tam takich dwóch - Paweł Kozioł i Arkadiusz Czerepach, co założyli sobie Polską Partię Ucziciwości. Odnieśli spektakularny sukces w wyborach rzucając tanim populizmem i mówiąc do wyborców jak do ludzi upośledzonych. Zawsze myślałem, że to przerysowana satyra na polityków. Aż do dzisiaj. Morawiecki doścignął satyrę, a nawet ją prześcignął. Gdzie ja żyję xD

W komentarzach link do przemowy Morawieckiego i przemowa Pawła Kozioła z Rancza xD
#ranczo #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
pokustnik - Pamiętacie jeszcze serial Ranczo? Otóż było tam takich dwóch - Paweł Kozi...

źródło: comment_1641973803evkXRhHzGFWzDDTYAbmYCj.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@pokustnik: Tam jest więcej tego typu analogii. Ich partia była konserwatywna i miał na ustach pełno prawicowych frezesów jak powinna wyglądac rodzina a grzmocił na boku kobiety ile się dało. Zresztą jego żonka też miała na boku fagasów.
  • Odpowiedz
@pokustnik: Kozioł to taki bardziej Kaczyński, rządził z tylnego siedzenia, był oficjalnie szeregowym posłem. Odpowiednikiem Morawieckiego był raczej Czerepach, cwany, śliski typ, który wybił się na byciu przydupasem.
  • Odpowiedz
Ktoś w PiSie obejrzał ten fragment kilka razy (szczególnie od 2:07) i się do niego zastosował. I cyk samodzielne rządy.
A scenarzysta Rancza najpewniej po prostu nawiązywał do rzymskiej zasady chleba i igrzysk (albo zauważył to samodzielnie)

Lud rzymski można utrzymać w spokoju tylko rozdawnictwem zboża i igrzyskami
Imperator_Wladek - Ktoś w PiSie obejrzał ten fragment kilka razy (szczególnie od 2:07...
  • Odpowiedz
Wcześniej discopolo było marginesem. Teraz jak trafisz na zły moment to usłyszysz je na TVP.
Same takie piosenki wyborcze istniały już dużo wcześniej

Lud polski można utrzymać w spokoju tylko socjałem i koncertem z Zenkiem
Imperator_Wladek - Wcześniej discopolo było marginesem. Teraz jak trafisz na zły mome...
  • Odpowiedz