Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam sprzetu na snowboard.
Kompletnie sie na tym nie znam bylem dwa razy, ale ostatnio jak wypozyczylem buty to strasznie sie obtarlem.
Z tego co wyczytalem w internecie to jest napisane ze najwazniejsze sa wlasnie buty jesli chodzi o komfort jazdy, ale tez nie chce inwestowac milionow monet bo nie jezdze jakos super regularnie, i dopiero zaczynam. Szukac uzywek wszystkiego czy lepiej nowe buty plus deska i wiazania uzywki?
#snowboard #narty
  • 10
@Entity: ja wyznaje zasade, ze buty nowe, a decha i wiazania używane. Z butami jest taki problem, ze trzeba je w miare dopasowac, bo sie umeczysz, a to nie takie proste przez olx. No i duza czesc butow, juz od sredniej polki, jest termoformowalna, czyli takie sa juz ulozone pod poprzedniego wlasciciela.
@Entity: przede wszystkim, jak zalozysz buta i wydaje sie maly, to go zapnij najpierw, jestesmy przyzwyczajeni do kupowania obuwia, ktore jest 1-2 rozmiary za duze. Musisz lekko czuc koniec buta(polecam obciac paznokcie xD). Sprawdz czy trzyma piete dobrze. Nie polecam wiazan typu boa. Nawet 2x boa jest moim zdaniem nie warte. Im lzejsza konstrukcja, mniejsza skorupa tym lepiej. Powodzenia, czasem trafisz za pierwszym razem, czasem za 40
@fooczak: tak sobie pomyslalem ze dobrym punktem odniesienia na poczatek bedzie pomiar stóp w ccc wtedy zawiezi mi to obszar poszukiwan w sklepie. Czyli boa odpada, szukac sznurowanych czy jeszcze jakis innych?
@Entity: ja uzywam speed zone (linkow) z tym ze wizyty u szewca 2 razy w sezonie bo zrywaja sie mocowania sznurka xD sa duzo szybsze niz boa, ktore mnie nieziemsko irytowaly
standardowe sznurowane sa moim zdaniem najtrwalsze, ale nie wrocilbym do nich
normalnie nosze 43 1/3 a buty sb mam 41 1/2, jak sa rozpiete to sa duzo za male, niewygodne. Gdy sa zapiete pasuja idealnie
Nie polecam wiazan typu boa. Nawet 2x boa jest moim zdaniem nie warte


@fooczak: może trafiłeś na jakąś wadliwą parę? od początku tego sezonu pierwszy raz używam butów z boa (już ponad 200h używane) i nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych sznurówek. używam też twin lace system nitro i fajnie działają, ale boa jest dla mnie bardziej praktyczne
@gtk90: chodzi mi o to ze zamiast kręcić wole zaciagac. Dla mnie jest to wygodniejsze rozwiazanie. Zwykla preferencja:) zrywaly sie w tych samych miejscach co linki ktore uzywam teraz. Parki skutecznie zabijają sprzet:))
@fooczak: rozumiem, ja te buty często mam 8h na nogach i często luzuje albo zaciskam. Dzięki boa nie muszę nawet ściągać rękawiczek tylko podkręcam przez nogawkę :)