Wpis z mikrobloga

Cześć koleżanki i koledzy :)

Na początku stycznia zatrzymała mnie policja za brak maseczki w centrum handlowym. Mandat odrzuciłem, zostałem więc postraszony skierowaniem wniosku do sądu.

W dniu wczorajszym otrzymałem pismo z zaproszeniem na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Zostałem pouczony, że mogę zrobić to również listownie (i taka forma interesowałaby mnie w tej sytuacji)

Jeśli ktoś zna, to bardzo proszę o polecenie prawnika/ kancelarii- który/a zajmuje się tworzeniem pism w takich sytuacjach. Zależy mi na takim prawniku, który ma doświadczenie w tym temacie i pomoże mi dobrym pismem zamknąć sprawę tak, aby obyło się bez spraw w sądzie i innego zbędnego latania.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

#koronawirus #prawo #policja #maseczki #covid19
  • 13
@zSzyty:
1. Napisz, że złożysz zeznania pisemnie i olej temat. Nie masz co kupować jakichkolwiek pism, bo oni i tak mają to gdzieś i wysyłają wniosek o ukaranie do sądu.
2. Przyjdzie wyrok w trybie nakazowym: do zapłaty lub umorzenie. Jeśli do zapłaty masz 7 dni na napisanie odwołania bez podawania uzasadnienia. Wzory są na necie - każdy jest ok.
3. Czekasz na umorzenie w sądzie rejonowym, lub sprawę - jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zSzyty: dokładnie tak. Chroni Cię jedynie orzeczenie lekarskie. Tylko to powinieneś okazać w chwili prowadzenia czynności na miejscu, bo teoretycznie masz obowiązek mieć je przy sobie.
@SillyWombat: Dzięki za odpowiedź.
Rozmawiałem z prawnikiem, powiedział, żebym wysłał im listownie co tylko chce, że np. moge opisać przebieg czynności bo to i tak nie ma żadnego znaczenia, a sąd najprawdopodobniej da mi naganę ( _)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zSzyty: czyli żem się nie mylił. Możesz ich trollowac i wysłać Im oświadczenie uwikłane w treści pełnego Ogniem i Mieczem, albo w Panu Tadeuszu wierszem. Oczywiście z żądaniem odpowiedzi na piśmie. Jak zobaczą kuriera z kartonem zawierającym oświadczenie to padną na ryj.