Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy 37k brutto za instalację 8,1 kWp (20x Trina 405 W i falownik Sofar 8,8, montaż na dachówce) to spoko oferta, czy się targować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4,57k za kWp - 1/2 lata temu kojarzę ceny rzędu 3,8-4k, ale ponoć panele podrożały tak jak i wszystko inne.

#fotowoltaika
  • 23
  • Odpowiedz
@magawek: no to wygląda że poszli do przodu i zaczęli podążać drogą większych firm.
Niemniej jednak mimo całej sympatii do growatt nadal uważam że to jednak ciut inna półka.
  • Odpowiedz
@Mateos2: 2035 - to data od kiedy realnie może zaistnieć potrzeba budowania magazynów dla starych prosumentów. Wiesz co zrobisz ze swoim 15 letnim wówczas huaweiem? Poleci na śmietnik, a na jego miejsce wleci coś na czasie.

Oczywiście nie jestem do tej marki uprzedzony bo jakieś plusy ma. Tylko musisz zrozumieć osobę która co jakiś czas odbiera tel od klienta który pyta "czemu mi ta aplikacja nie działa?..." lub "nie mogę sie
  • Odpowiedz
@testerwykop: aplikacja działa całkiem nieźle od roku poza okresami konserwacji - mniej więcej raz do roku.
Skala ich przerosła, są ofiarą własnego sukcesu.
Łatwiej zrobić stabilną aplikację jak masz setki tysięcy klientów. Gorzej jak masz miliony.

To samo na przykład dostało się gree - ilość klientów przekroczyła masę krytyczną i zaczęły się cyrki.

A co do klientów dzwoniących że coś nie działa, to pierwsze okresy po odpaleniu większość siedzi i patrzy
  • Odpowiedz