Wpis z mikrobloga

Mireczki, napaliłem się na nowy telewizor. Kusi mnie OLED w najnowszej wersji Evo od LG (LG OLED65G13LA), ale boję się kurdę wypaleń.

Jak często to występuje? Z reguły nie oglądam tvn/tvp 24/dobę. Raczej jakiś film na Rakutenie + pewnie jakiś Canal+ się wykupi i Xbox. Duże ryzyko? A nawet jak się coś wypali to będzie to widoczne na stałe, czy np. tylko pod konkretnym tłem?

#tv #kino #kiciochpyta #filmy #seriale #gry
  • 8
@JMorrison ja mam OLEDa C9 trochę ponad dwa lata. Codziennie oglądany Netflix, Amazon, YT i po dysku sieciowym - wszystko z napisami. Staram się uważać na statyczne elementy i nie widać wypaleń. Jak długo wytrzyma na grach? Ciężko powiedzieć.
@adison444: @HoKy: Tak czytam to najczęściej do 2 lat pojawiają się jakieś wypalenia - głównie TVN24/TVP, czasami Netflix. Chyba też odpuszczę, dawać 8 klocków za coś, co będzie ładnie wyglądało przez 2 lata to chyba bezsens. Te OLEDY to chyba tylko dla kinomanów, co zwykłej telewizji nie oglądają, a czasami zdarzy mi się puścić jakiś program.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JMorrison: tez się zastanawiałem nad tym i od tygodnia mam lg C11 55 cali. Obraz jest naprawdę rewelacyjny i nie ma co porównywać żadnego LCD czy qled. Oczywiście jeśli w dzień przy mocnym świetle chcesz oglądać to lepszy będzie jednak qled lub LCD ze względu na mniejszą jasność paneli Oled. Naczytałem i nasłuchałem się dużo o wypaleniach, wychodzi na to ze teraz trzeba się naprawdę postarać żeby to wystąpiło. U mnie