Wpis z mikrobloga

Mircy,
Mam pytanie. Mam dwie umowy o pracę - jedna na cały etat (szkoła publiczna) a druga na 1/5 etatu (placówka prywatna). Zarabiam mniej niż „klasa średnia”.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy powinnam wycofać z tej drugiej, dodatkowej pracy PIT 2 i wnioskować w niej o pobór zaliczek bez podstawowych kosztów uzyskania przychodów?

Help :(

#zus #ksiegowosc #podatki #polskilad
  • 10
@tyna0: na wszystkich stronach i portalach tłumaczyli że PIT 2 powinno się złożyć tylko w jednym miejscu pracy, bo jak złożysz w kilku to przy rozliczeniu rocznym wyjdzie że z kilku miejsc pracy Ci zwracali zaliczkę na poczet podatku i i tak oddasz te pieniądze i tak. Tylko to wiesz, Akademia Chłopskiego Rozumu, doczytaj, ale w tym kierunku informacji szukaj.
@tyna0: usuwam, choć moja księgowa inaczej wskazywała niż chłopaki tutaj piszą, jednakże lepiej wycofać i dostać zwrot na koniec roku, niż musieć dopłacić. Więc wycofaj tam gdzie masz mniejsza wypłatę.
@MrMate: Mylisz kwotę wolną z ulgą dla klasy średniej. Kwotę wolna najlepiej zawsze odliczać(złożony PIT-2) w jednym miejscu
@tyna0: ten wniosek o pobór zaliczek bez kosztów uzyskania, jak chcesz, na pewno możesz złożyć u trzeciego pracodawcy( ale go nie masz)
3000 zł - gdy przychody otrzymywaliśmy z jednego stosunku prawnego;
4500 zł - gdy przychody otrzymywaliśmy od kilku podmiotów lub od jednego podmiotu, ale z tytułu kilku stosunków prawnych.

Więc