Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do pracy. Praca typowo biurowa, maile, office, przelewy, oglądanie filmów na VOD i słuchanie muzyki. Do tego laptop musi być mobilny (praca w transporcie) więc zakładam 14'. Najlepiej jakby można było ładować go powerbankiem. Myślałem o Huawei Matebooku 14s z 16 GB RAM albo MacBook'u Air M1 13.3' z 8GB ramu. Zależy mi na mobilności i długiej pracy na baterii. Budżet do 5-5.5k PLN. Możecie coś poradzić? Mam telefon Huawei, dlatego myślałem o Matebooku że względu na ekosystem, chociaż nie wiem jak to się ma w rzeczywistości i czy faktycznie warto brać to pod uwagę. Przed chwilą ktoś pisał że M1 to sztox i warto, dlatego już w ogóle nie wiem na co się zdecydować. Dzięki z góry za wskazówki (òóˇ)

#apple #huawei #laptopy #komputery #kiciochpyta
  • 42
@nopee w tych rozmiarach laptopa może być problem z klawiaturą numeryczna, chociaż widziałem że laptopy biznesowe od Asusa mają w touchpadzie tyle że nie wiadomo jak to działa. Wersja "s" też nie ma podświetlanej klawiatury? Trochę bieda :/
@ptaktryk to bardzo niedobrze, ale źle sprecyzowalem pytanie. Chodziło mi czy mak ma jakiś pakiet biurowy, czy jest on całkowicie niekompatybilny dla Windowsa i czy praca z Excelem jest identyczna jak w Win czy jakieś różnice się pojawiają
@ptaktryk no właśnie w ogóle nie zależy mi na tasowaniu się do jabłka, tylko żeby dobry sprzęt pod siebie kupić i nie żałować. W Maku mi się podoba cicha praca (brak wiatraków) i szeroko pojęta stabilność dzialania.Nie wiem jednak czy w dzisiejszych czasach 8gb ramu to nie za mało już, bo chciałbym przynajmniej 5 lat bezproblemowo używać kompa. Huawei jest spoko ze wzgledu na podzespoły, 16gb ramu za 5.5k, mam ich telefon
@Wogybogy normalne alkusze kalkulacyjne, bez żadnych udziwnień, my jesteśmy normalni

@advert wiem wiem, to był lekki sarkazm z mojej strony, ale nie dałem się zbaitowac xD

Doradzcie mi proszę, który z tych sprzętów ma największy sens. Chyba że coś lepszego, ale warunek jest taki, że musi kosztować ok 5k (dotacja UE).
@advert właśnie sprawdziłem. Teraz 16 GB mak jest w cenie matebooka 14s 16gb więc w zasadzie pozostaje wybór czy do prowadzenia działalności z samochodu bardziej się nada mak czy Huawei.
@Under4est: 14s chyba ma podświetlana klawiaturę bo to nie jest ich seria budżetowa, on jest bardzo podobny do MacBooka z wyglądu, ale z głównych rzeczy na minus dla Huaweia;

-gorsza bateria, na MacBooku serio cały dzień w robocie ci wytrzyma
-windowsowy touchpad nie ma podejścia MacBooka
-chlodzenie wiatraczkiem w sensie ono działa i jest wydajne ale w maku nic ci nie brzeczy
@Under4est: mam MBA M1 i na wyjazdy jest świetny.

Metalowa obudowa, możesz złapać jak chcesz, lekki, wygodną klawiatura, touchpady na innych laptopach teraz mnie brzydzą, bateria trzyma bardzo długo, a sprzęt jest zawsze płynny, tak jakbyś był podpięty na kablu.

Możesz kupić wieczystą licencję na office 2019 albo abonament na office 365, oba można w razie czego używać potem na Windowsie, bo jest przypisana do konta Microsoft. Działa, ale nie wiem
@Under4est: Na przykład wczoraj, głównie praca z domu i wyjazd do klientów dwugodzinny, jedna godzinna rozmowa video - rano odłączyłem od ładowarki, czas na ekranie to 9h 20min, a ja mam 32% baterii.

Minusy to błyszcząca matryca, co może wkurzyć w słońcu, no i się strasznie palcuje.
No i część rzeczy działa inaczej niż na Windowsie
@Under4est: ekosystem może być fajny, ale ja mam Androida, a rzeczy na telefon kopiuję innymi sposobami - usługi Google. Nie mam jedynie odbierania połączeń w komputerze.

Oprócz wyjazdów, do których idealnie się nadaje, pracę mam biurową, do zastosowań podobnych, jak twoje