Wpis z mikrobloga

Dowiem się co ma MOL wspólnego z Rosją trollu czy schowasz się do dziury?


@ediz4: w przeciwieństwie do ciebie nie jestem politycznym trollem i nie płacą mi za gadanie z pisowskim botem ale masz, może inni też przeczytają. Pierwszy przykład z brzegu jak to Orban wpuszcza do swojego kraju ruski bank inwestycyjny, którego pierwszą decyzją jest udzielenie MOL małej pożyczki na skromne 20 mln euro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@covid_duck: inwestycja to budowa np. magazynu czy fabryki gumiaków. Przejęcie strategicznej gałęzi gospodarki jaką jest LOTOS nie ma z tym nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@krzych0:

Rocznie do polski trafia 18 mln ton ropy. Z czego Lotos przerabia 11 mln ton. W związku z tym jakaś 1/3 ropy trafiająca na rynek będzie pochodziła od Armaco i taki drobny ułamek będzie miał wpływ na cały rynek.....

Kurna jak Ty łżesz

W 2020 roku łączny przerób ropy naftowej w Grupie ORLEN wyniósł około 29,5
  • Odpowiedz
Kurna jak Ty łżesz


@ediz4: się uspokój bo ci żyłka pęknie i kto nam będzie codzienny przekaz dnia serwował? Mi nie płacą za pisanie na wykopie więc odpisuje ci pomiędzy robieniem istotniejszych rzeczy niż dyskusja z politycznym trollem na wykopie. Mój błąd, google mi wyrzucił inną wartość.

Anyway niewiele ponad 12% nadal jest wartością niepomijalną na rynku. I Orlen ma c---a do tego co będzie sobie Armaco z przerobioną ropą robić. Bo uwaga deal jest taki że 50% mocy ma być dla nich i tylko dla nich. Mogą sprzedać Orlenowi przerobioną ropę albo mogą sobie postawić swoją sieć stacji paliw z ceną 20% niższą jeżeli będą mieć taką fantazję. Na dzień dobry mają 12% rynku w
  • Odpowiedz
@4gN4x: Wtedy nie prowadziła? xd


@KalashnikovMirasnikov: To co było przed inwazją na Ukrainę a potem to dwie zupełnie inne geopolityki. Przykładowo tutaj mamy spot wyborczy Kaczyńskiego z 2010, gdzie zwraca się do Rosjan jako przyjaciół, dziękując im za ładną postawę po katastrofie samolotu z jego
knur3000 - > @4gN4x: Wtedy nie prowadziła? xd

@KalashnikovMirasnikov: To co było p...
  • Odpowiedz
I Orlen ma c---a do tego co będzie sobie Armaco z przerobioną ropą robić. Bo uwaga deal jest taki że 50% mocy ma być dla nich i tylko dla nich. Mogą sprzedać Orlenowi przerobioną ropę albo mogą sobie postawić swoją sieć stacji paliw z ceną 20% niższą jeżeli będą mieć taką fantazję. Na dzień dobry mają 12% rynku w kieszeni.


@krzych0: Dalej bredzisz. Ty nawet nie wiesz o czym gadasz. Orlen ma sprzedać 30% udziałów w Lotosie typie - udziałów. Ty to sobie wyobrażasz że każdy dla siebie będzie z osobnej ropy rafinował tak? buhahahahhahahaha
Tak - mogą sobie postawić stacje i co z tego niby? Orlen ma ponad 1k stacji - saudyjczycy sobie postawią 200 bo na tyle będą mieli własnych paliw. Więcej ma BP w Polsce. Wiesz że do niedawna oficjalnie Rosjanie mieli blisko 200? Wiesz co się z nimi stało? Sprzedali Austriakom ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
a i żeby nie było że ignoruje twoje pytania. W aktualnym akcjonariacie znajdziesz takie rodzynki jak np OPT Bank. Taki co ma w nim udziały były prezes Gazpromu. Dalej nie chce mi się już szukać ale taki zuch jak ty na pewno znajdzie ich więcej.


@krzych0: No - OTP całe 5% udziałów i to jeszcze w nim udziały ma były prezes Gazpromu. Pewnie też 5% xD
Po prostu genialni Ci Rosjanie. Mieli w Polsce blisko 200 stacji oficjalnie i sprzedawali tam własne paliwo to je opchnęli bo uznali że się nie opłaca a teraz mają szczwany plan by za pomocą 5% z 5% przejąć nasz rynek paliwowy w postaci 400 stacji - buhahahahhahahahahahahhahahaha

I tak właśnie tak to będzie wyglądało że Armaco sam sobie podstawi tankowce z swoją ropą, przepuści przez rafinerię którą budowali idioci polacy i sprzedali za bezcen udziały w niej a paliwo przetworzone w tej instalacji będzie już
  • Odpowiedz
@covid_duck: ciekawe co się wydarzyło od 2014? hmmmm no ciekawe, przecież nie jest tak, że Rosja nagle od tamtego czasu zaczęła prowadzić agresywną politykę zagraniczną i wojnę z naszym sąsiadem.


@4gN4x: Uwielbiam brednie opowiadanie przez
  • Odpowiedz