Wpis z mikrobloga

Drogie Mirunie, które studiowały/studiują w #uk #anglia

Powiedzcie mi proszę, czy zdarzyło Wam się kiedyś otrzymać provisional grade, która była wg Was mocno zaniżona, ale na szczęście Board Wam podwyższyło ocenę na już sprawiedliwą, czy raczej przyklepali z góry ocenę prowadzącego?

Pytam, bo pierwszy raz dostałam na studiach naprawdę niską ocenę, bo wg prowadzącego prawie w ogóle nie dokonałam analizy (!), co jest totalnym nieporozumieniem, bo jakoś inni do tej pory chwalili moja krytyczną analizę i zdecydowana większość moich ocen, to 70+% :/


#studia #studiazagranica
  • 11
@Ag90 Ja tak miałem. Dostałem od chłopa niższą ocenę, bo niby to co miałem napisane nie było wystarczające, aby spełnić konkretne kryteria, ale na koniec roku jak praca została zweryfikowana jeszcze raz to dostałem wyższą ocenę, bo jednak to co zawarłem w pracy było wystarczające.
@Ag90: Ja mialem kiedys na egzaminie taka sytuacje ze znajomy Litwin 'pozyczyl' pytania dzien przed, i razem rozwiazalsmy test 100% poprawnie - otrzymany wynik 65%, takze tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ag90: No trochę się zdziwiłem, bo to było z przedmiotu, który kończył się w czerwcu, więc wyższy wynik zobaczyłem już na dyplomie w lipcu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak w ogóle to poparz sobie jak na twojej uczelni wygląda system odwołań i skarg. Bo jeśli uważasz, że chłop mocno zaniżył ocenę i przez to końcowa ocena przedmiotu będzie niższa to powinnaś móc to zaskarżyć, aby zweryfikowano twoją
@hayawari @ksos No to widzę, że takie rzeczy, to nie tylko u mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak w ogóle to poparz sobie jak na twojej uczelni wygląda system odwołań i skarg.


@romek898 Już się zaznajomiłam - muszę poczekać na moderację ocen i potwierdzenie ich przez radę. Dopiero jak są oceny potwierdzone, a nie "provisional", to mogę się odwoływać (i taki też mam zamiar, jeśli się nie zmieni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ag90: Nigdy nie miałam drastycznej zmiany, jak już to o parę punktów. Rok temu dostałam okropnie niski % za egzamin, który napisałam w pełni i uczyłam się do niego, do tego był open book. Domyślam sie, że chodziło o to, że nie chodziłam na sesje pani prowadzącej na Zoomie, które były opcjonalne. Radzę nie czekać na decyzję Board'u, tylko próbować wyjaśnić to jeszcze przed finalizacją ocen. Mi koniec końców wyszło te
@aPimpNamedSlickback Dostałam feedback, w którym mi napisał, że niby wg niego nie dokonałam prawie w ogóle analizy i oceny, z czym się totalnie nie zgadzam (to było najbardziej punktowane kryterium i za to głównie poleciała mi ocena). Nie ma sensu do niego pisać, bo on nigdy na żadnego maila nie odpisał.

A procedura u mnie jest taka, że mogę się odwoływać dopiero jak Board opublikuje oceny