Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radek41: w sumie jak mam sie zabawić w estetę i perfekcjonistę od dokumentów to ogółem najlepszy projekt tego dokumentu (nawet gdyby tenkraj nie był już w UE) to była akurat "miękka książka" u schyłku "zaTuska".

Czyli tak parę lat temu. Naprawdę. Wystarczyło tylko dać w tle poza stroną personalizowaną jakieś różne obrazki i symbole kojarzone z tym krajem (zamiast tych generycznych europejskich w tle)-i już by było perfekcyjnie.

Ale nie-zamiast tego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radek41: no i jeszcze o tym, że naprawdę ponad 100 lat temu się pan roman z piłsudem akurat w jednym tokijskim hotelu spotkali ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przez cały wieczór namiętnie o wielkim dziele polskiego odrodzenia przy gejszy rozmawiali
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radek41: choć może pissowska zmiana tak intensywnie metamorfozuje ten dokument paszportowy także dlatego, bo za tuska na obrazkach i w tle był samolot pasażerski z 3 silnikami z tyłu.

Samolot, który obok statku czy kolei miał zapewne symbolizować przemieszczanie się, podróże...ale tak jakoś pewnego Tupolewa przywodził mi na myśli XD
szkoda, że nawet tak ważny dokument państwowy musi być przedmiotem agitacji politycznych( Nikt mi nie wmówi, że przedstawiciele sanacji są tam przypadkowo). Jakby nie można dać gładkich stron, ewentualnie jakieś neutralne wzory geometryczne. Ciekawe czy inne kraje mają obrazki w paszportach jak w jakimś komiksie....